Reflektor LED DAF
Samochody ciężarowe
Reflektor LED DAF
04/06/2016
Pierwszy reflektor główny LED firmy HELLA do samochodów ciężarowych z włączonym kierunkowskazem
Pierwszy reflektor główny LED firmy HELLA do samochodów ciężarowych z barwą światła zbliżoną do oświetlenia dziennego
Pierwszy reflektor główny LED firmy HELLA do samochodów ciężarowych
Reflektor LED DAF marki HELLA to pierwszy na rynku reflektor LED do samochodów ciężarowych. Cechą szczególną tego reflektora jest realizacja światła mijania na bazie technologii LED. Również inne funkcje świateł, jak światło do jazdy dziennej i światło pozycyjne, zostały wykonane w technologii LED charakteryzującej się długą żywotnością. Nowym rozwiązaniem zastosowanym przez HELLA w reflektorze jest pasywna koncepcja chłodzenia oparta na dwóch radiatorach umieszczonych poza obudową, które efektywnie odprowadzają ciepło. Poza tą opcjonalną wersją reflektora klienci mogą w dalszym ciągu wybrać jako wyposażenie podstawowe wersję halogenową. Wersja LED różni się wizualnie od wersji halogenowej poprzez drugą zintegrowaną ramkę, która nadaje reflektorowi szczególnego wyglądu. Ze względu na szczególne wymogi obowiązujące w branży samochodów ciężarowych reflektor jest wyposażony w bardzo wytrzymałe i odporne na wibracje żarówki LED. Intensywność światła mijania leży na poziomie świateł ksenonowych — przy barwie zbliżonej do światła dziennego.
04/06/2016
Innowacyjny reflektor LED DAF oferuje liczne korzyści. Dzięki zastosowaniu diod LED o ekstremalnie długiej żywotności sięgającej średnio 15.000 godzin (zgodnie z danymi producenta diod LED), czyli z reguły dłużej niż średni okres eksploatacji pojazdu, reflektor jest praktycznie bezobsługowy. Wyróżnia się również wysoką energooszczędnością: pobór mocy światła mijania wynosi zaledwie 21 W, czyli znacznie mniej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Poza niższymi kosztami eksploatacji zapewnia to redukcję emisji CO2, przyczyniając się do ochrony środowiska.
Barwa światła zbliżona do oświetlenia dziennego w połączeniu z jednolitym oświetleniem jezdni gwarantuje kierowcy naturalny widok za szybą pojazdu i minimalizuje męczenie wzroku, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
04/06/2016

Pobór mocy:
Światło do jazdy dziennej i światło pozycyjne: LED, 10 W
Światło mijania: LED, 21 W
Światło drogowe: H1, 70 W

Strumień świetlny:
ok. 990 lumenów

04/06/2016
  • Print
APLIKACJE & USŁUGI
Picture

Mali pomocnicy — wielkie wsparcie: aplikacje i usługi firmy HELLA.

KATALOG ONLINE HELLA
Picture

Wszystkie produkty HELLA jednym kliknięciem myszy. W naszym katalogu online.

WSZYSTKO DO PRZYCZEP
Picture

Na naszej stronie poznasz cały świat produktów do przyczep firmy HELLA.