Inteligentny czujnik akumulatora (IBS)
Samochody ciężarowe
Inteligentny czujnik akumulatora (IBS)
04/06/2016
IBS firmy HELLA
Inteligentny czujnik akumulatora firmy HELLA zapewnia maksymalną elastyczność pod względem integracji w różnych otoczeniach
Inteligentny czujnik akumulatora IBS firmy HELLA przekonuje na całej linii
Inteligentny czujnik akumulatora firmy HELLA (IBS) to kluczowy element systemu zarządzania energią w pojeździe, który niezawodnie i precyzyjnie mierzy główne parametry akumulatora — napięcie, prąd i temperaturę. Na podstawie zmierzonych wartości za pomocą zaawansowanych algorytmów obliczane są dane na temat stopnia naładowania i stopnia zużycia akumulatora oraz przewidywanej zdolności rozruchowej. Dzięki modułowej nasadce czujnik można stosować zarówno do akumulatorów z biegunami DIN, jak i JIS. Podłączenie do nadrzędnej instalacji pojazdu jest możliwe bez problemu poprzez inteligentny system zarządzania interfejsami.
04/06/2016

Inteligentny czujnik akumulatora (IBS) informuje o aktualnym stanie naładowania, umożliwiając w ten sposób planowanie zasobów energii. Do oszczędnego postępowania z energią akumulatora konieczna jest znajomość stopnia naładowania, stopnia zużycia oraz zmian następujących w akumulatorze, ponieważ słabe akumulatory to jedna z głównych przyczyn awarii samochodu.

Poprzez zastosowanie inteligentnego czujnika akumulatora i włączenie go do instalacji pojazdu system zarządzania energią może szybko reagować w przypadku wystąpienia krytycznego stanu akumulatora, działając zarówno na urządzenia pobierające energię, jak i alternator. Znacznie zmniejsza to ryzyko awarii samochodu z powodu wyładowanego akumulatora. Dodatkowo inteligentny czujnik akumulatora wspiera różne funkcje pojazdu, na przykład układ Start-Stop i inteligentną regulację alternatora, co przyczynia się do redukcji emisji CO2 i ochrony środowiska.

Kompaktowa i efektywna konstrukcja czujnika zapewnia maksymalną elastyczność przy jego integracji w różnych środowiskach i minimalizuje liczbę wersji.

04/06/2016

Dane wersji 24 V

Temperatura robocza: -40 do +105 °C
Napięcie robocze: 16 V – 32 V
Prąd roboczy (ciągły): 200 A
Stopień ochrony: IP 6K9K
Prąd maksymalny: 2200 A
Masa: ok. 100 g

04/06/2016
  • Print
APLIKACJE & USŁUGI
Picture

Mali pomocnicy — wielkie wsparcie: aplikacje i usługi firmy HELLA.

KATALOG ONLINE HELLA
Picture

Wszystkie produkty HELLA jednym kliknięciem myszy. W naszym katalogu online.

WSZYSTKO DO PRZYCZEP
Picture

Na naszej stronie poznasz cały świat produktów do przyczep firmy HELLA.