Zaawansowana elektronika
 
Produkty i usługi

Kompleksowe rozwiązania Hella w dziedzinie elektroniki

Nasze pierwsze kroki stawialiśmy w elektronice oświetleniowej, a dziś możemy zaoferować bogatą ofertę i wiedzę kompetentnego partnera w dziedzinie elektroniki pojazdowej, który pracuje nad zwiększeniem wydajności energetycznej, zminimalizowaniem emisji CO2 oraz poprawą bezpieczeństwa i komfortu. HELLA może zaoferować wiele innowacyjnych rozwiązań elektronicznych, jak np. inteligentny czujnik akumulatora do wydajnego zarządzania energią lub asystent zmiany pasa ruchu na bazie czujnika radarowego 24 GHz. Dowiedz się więcej o wybranych innowacyjnych rozwiązaniach z dziedziny elektroniki:

07/26/2012

Wydajne zarządzanie energią

Firma HELLA zajmuje wiodącą pozycję na świecie w dziedzinie elektronicznych komponentów do pojazdów mikrohybrydowych. Zaliczają się do nich m.in. inteligentne czujniki akumulatora (IBS), które odgrywają ważną rolę w zarządzaniu energią w pojeździe i są obecnie stosowane przez wielu producentów samochodów, jak również stabilizatory napięcia używane w systemach start/stop.
Dzięki wysokowydajnym przetwornikom DC/DC, przetwornicom napięcia 48V/12V i modułom magazynowania energii firma HELLA dysponuje odpowiednimi komponentami dla nowych topologii elektrycznych instalacji samochodowych i umożliwia tym samym realizację takich funkcji jak jazda w tzw. trybie sailing oraz odzyskiwanie energii z hamowania.
Portfolio naszych produktów uzupełniają urządzenia wyznaczające nowe standardy w dziedzinie elektrycznej mobilności, m.in. skalowane systemy zarządzania stanem akumulatora, kontrolery szczelności, przetwornice do ładowania i przetwornice wysokiego napięcia.

03/05/2013
 
 

Komfort i bezpieczeństwo jazdy

Firma HELLA oferuje wiele rozwiązań zapewniających komfort jazdy i stale pracuje nad nowymi i ulepszonymi systemami wspomagania kierowcy w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Należą do nich sterowanie foteli, konwencjonalne systemy zdalnego otwierania i zamykania pojazdu, bezkluczykowe systemy aktywacji pojazdu „entry/go" . Naszym najbardziej udanym produktem, sprzedanym w ponad 3 miliony egzemplarzy, jest asystent pasa ruchu na bazie czujnika radarowego 24 GHz. Stale obserwuje on obszar za pojazdem i ostrzega kierowcę podczas manewru wyprzedzania lub zmiany pasa ruchu o zbliżających się z tyłu pojazdach na sąsiednim pasie. Innym urządzeniem, które także powstało na bazie czujnika radarowego 24 GHz, jest nasz system ostrzegawczy, który ostrzega kierowcę o zmniejszeniu dozwolonego odstępu bezpieczeństwa za poprzedzającym pojazdem, przy czym system ten nie ingeruje automatycznie w pracę mechanizmu napędowego.

03/05/2013
 
 
 
 
 
 
 
Linki

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o naszym doświadczeniu w dziedzinie elektroniki.

Comprehensive electronics range
 
03/05/2013