HELLA w zarysie
 
Hella w zarysie

INNOWACYJNA I NASTAWIONA NA SUKCES RODZINNA FIRMA O GLOBALNYM ZASIĘGU

HELLA to notowana na giełdzie firma rodzinna o globalnym zasięgu, zatrudniająca ponad 36.000 pracowników w ponad 125 oddziałach w ponad 35 krajach. Koncern HELLA projektuje i produkuje elementy i systemy w dziedzinie oświetlenia i elektroniki dla branży motoryzacyjnej. Ponadto w segmencie części zamiennych firma HELLA może pochwalić się jedną z największych w Europie sieci sprzedaży części i akcesoriów samochodowych, diagnostyki i usług serwisowych w Europie. W segmencie zastosowań specjalnych HELLA zajmuje się projektowaniem produktów do pojazdów specjalnych oraz całkowicie niezależnych rozwiązań, np. oświetlenia ulicznego lub przemysłowego. W spółkach joint venture powstają kompletne moduły, klimatyzacje i instalacje elektryczne do samochodów. Dzięki działom badawczym i konstrukcyjnym zatrudniającym ponad 8000 osób HELLA jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm na rynku. W roku finansowym 2020/2021 obroty koncernu HELLA wyniosły ponad 6,5 mld euro. Należy on do grona 40 największych światowych dostawców produktów dla branży motoryzacyjnej oraz 100 największych przedsiębiorstw przemysłowych w Niemczech.

09/30/2021
1
Business portfolio

Oferta biznesowa

Zrównoważony portfel rozwiązań dla segmentu „Technika samochodowa”, „Rynek wtórny” i „Zastosowania specjalne”.

więcej
Facts & Figures

Fakty i liczby

Dowiedz się więcej o HELLA w zakładce „HELLA w liczbach“ – skrócone spojrzenie na to, kim jesteśmy.

więcej
Lokalizacje

Lokalizacje

Klienci są dla nas najważniejsi. Aby mieć pewność, że jesteśmy zawsze blisko naszych klientów i do ich dyspozycji - jesteśmy obecni we wszystkich kluczowych rejonach na świecie.

więcej
 
09/30/2021
1
Historia

Historia

Wczoraj, dziś, jutro - zawsze towarzyszy nam przesłanie, aby być dostawcą czołowej technologii i partnerem dla naszych klientów.

więcej

 
06/30/2021
 
 
 
Aktualności
2022-01-13HELLA presents half-year results: sales burdened by massive bottlenecks for electronic components, but develops significantly better than the automotive market więcej
2021-08-14HELLA and Faurecia agree to combine their businesses: Partnership opens additional growth potential więcej
2021-07-28HELLA continues to grow more rapidly than the automotive market even in a challenging market environment więcej
 
01/17/2015
Link
 
11/11/2014