Firma / 12.10.2016
 

HELLA rozszerza działalność e-commerce na rynku aftermarket

  • Akwizycja iParts, polskiego lidera sprzedaży online części samochodowych
  • Dostęp do zaawansowanej platformy e-commerce
  • Dążenie do przyspieszonej ekspansji własnej działalności online
10/12/2016
10/12/2016

Warszawa/Lippstadt, 12 października 2016 r. Spółka HELLA KGaA Hueck & Co., jeden z największych na świecie dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego i jedna z największych w Europie organizacji handlowych rynku aftermarket działająca w obszarze części samochodowych, handlu hurtowego i wyposażenia warsztatowego rozszerza swą działalność e-commerce w branży dystrybucji części zamiennych. Dzięki akwizycji iParts, wiodącego, polskiego dystrybutora online części samochodowych HELLA zamierza umocnić aktywność w sektorze e-commerce i przyspieszyć w nim przyszłą ekspansję skupiając się na regionie północnej i wschodniej Europy.

 

"Akwizycja iParts daje nam dostęp do skutecznej i bardzo atrakcyjnej platformy sprzedaży części zamiennych do samochodów", mówi dr Rolf Breidenbach, prezes zarządu HELLA. "To ważny krok w przyszłość, ponieważ internet będzie wciąż zyskiwał coraz większe znaczenie jako kanał dystrybucji rynku aftermarket."

 

Warszawski iParts jest największym internetowym dystrybutorem części samochodowych w Polsce. Założony sześć lat temu strat-up oferuje obecnie w swoim sklepie online: www.iParts.pl ponad dwa miliony części samochodowych i posiada ponad 150 000 zarejestrowanych użytkowników ciesząc się ponad pół milionem odwiedzin miesięcznie. Spółka osiągała roczne przychody mieszczące się w niższym i średnim przedziale dwucyfrowych kwot milionowych, których główna część pochodzi ze sprzedaży w segmencie B2C.

 

"Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do partnerstwa z grupą HELLA i przekonani, że współpraca ta pomoże nam trwale umocnić pozycję lidera i kontynuować szybki wzrost na rynku polskim. Wierzymy, że wspólnie będziemy mogli zaoferować naszym Klientom jeszcze wyższy poziom obsługi i umocnić relacje z dotychczasowymi partnerami i dostawcami." mówi współzałożyciel iParts, Piotr Wrześniewski.

 

Sama firma HELLA jest obecna w polskim handlu internetowym od roku 2015 pod marką UCANDO (www.ucando.pl). Marka ta osiągnęła błyskawicznie wysoki stopień rozpoznawalności i dużą liczbę klientów. Akwizycja iParts ma umożliwić wykorzystanie istniejących synergii technologicznych i przyspieszenie przyszłego wzrostu w obszarze e-commerce. Obie silne marki internetowe UCANDO oraz iParts będą istnieć równolegle, umożliwiając precyzyjne kierowanie oferty do różnych segmentów Klientów i rozszerzając swój zasięg

 

 
10/12/2016 10:23
 
 
 
POBIERZ ZDJĘCIE
 
Artykuł do pobrania
 
10/12/2016
Kontakt HELLA KGAA

dr Markus Richter
Rzecznik prasowy
Rixbecker Str. 75
59552 Lippstadt
Tel.: +49 2941 38-7545
Faks: +49 2941 38-477545
Markus.kdch@wedyRichter@hella.com

 
08/19/2012
Kontakt HELLA Polska
 
05/30/2017