Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci bude od zítřka hostit soutěž studentských týmů HELLATHON II.
24-11-2022

Olomouc, 24. listopadu 2022 - Tento týden od pátku 25. do soboty 26. listopadu se Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci stane dějištěm soutěže středoškolských a vysokoškolských týmů HELLATHON II. Jedenáct soutěžních týmů bude mít přesně 24 (vysokoškoláci), respektive 12hodin (středoškoláci) na to, aby se vypořádaly s jedním z pěti témat vypsaných pořadatelem soutěže, společností FORVIA HELLA, která vyvíjí a vyrábí špičkovou osvětlovací techniku a elektroniku pro automobily včetně prémiových značek. Soutěžící získají ceny v celkové hodnotě 87 tisíc korun. 

Soutěžní družstva se budou muset vypořádat nejen se samotným zadáním a jeho zpracováním, ale také s únavou. Na vypracování řešení budou mít vysokoškolské týmy přesně 24 hodin, středoškolské pak čas poloviční.

„Jednotlivé týmy si musí zvolit správnou strategii, vytýčit si plán práce a okamžitě začít pracovat. Rozhodně to nebudou mít jednoduché. Bojovat budou nejen se zadáním, ale také s únavou. Pro mě jsou už teď vítězové všichni studenti, kteří se na HELLATHON II. přihlásili,“ říká Petr Novotný, generální ředitel společnosti FORVIA HELLA.

Šest středoškolských a pět vysokoškolských týmů si při registraci do soutěže mohlo vybrat jedno z pěti vypsaných soutěžních témat:

  1. Vývoj aplikace pro rezervaci stolů ve sdílených kancelářích
  2. Optimalizace výrobního procesu
  3. Sestavení funkční cyklo-svítilny včetně elektronického návrhu a naprogramování
  4. Vývoj soſtware pro zadní lampu auta
  5. Pokročilá diagnostika elektroinstalace přívěsu

„Se studenty spolupracujeme dlouhodobě. HELLATHON jsme si vyzkoušeli poprvé letos na jaře v Ostravě. Zpětná vazba a ohlasy studentů byly více než pozitivní, proto jsme se pustili do jeho pokračování, které jsme rozšířili o studenty středních škol. I mezi nimi je totiž dostatek nadšenců, které technika baví,“ doplňuje personální ředitel společnosti FORVIA HELLA Jiří Krofta.

„Zadání pro HELLATHON II. jsou určitě výzvou. Nikdo ze soutěžících se ale výzev nemusí obávat. Na místě budou studentům k dispozici naši zkušení experti, kteří jim poradí a pomohou případné technické překážky překonat,“ uzavírá Jiří Krofta.

Vítěze soutěže HELLATHON II. vybere odborná porota složená z expertů společnosti FORVIA HELLA a zástupců škol.

FORVIA Hella Česká republika

Jsme součástí skupiny FORVIA. Patříme k hlavním průkopníkům inovací v oblasti osvětlovacích technologií a techniky na trhu automotive. Ve výzkumu a vývoji u nás na globální úrovni pracuje více než 35 000 specialistů.

V České republice se zaměřujeme na vývoj a výrobu předních světlometů a zadních skupinových svítilen do automobilů nejprestižnějších světových automobilek.

Naše lokality v České republice

Mohelnice: vývoj, výroba a laboratoře, vše pod jednou střechou

Ostrava: vývojové centrum, vývojová laboratoř

Olomouc: sdílené prostory

Kontakt pro média:

Cívka Jiří, +420 777 33 55 44, civkpwn@xrmska@redelephant.cz