#HELLA #HELLATHON 2022 vyhrál tým 2M1F-43EC
25-04-2022

Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB – TUO se o víkendu (od 22. 4. do 23. 4. 2022) otřásla v základech. Od pátku do soboty se tam totiž konal první ročník HELLATHONU, soutěže pro technické nadšence, kteří se nebojí výzev a chtějí vyzkoušet něco jedinečného a zajímavého.

Soutěžní týmy měly 24 hodin na to, aby navrhly smart svítící dres pro cyklistu nebo se vypořádaly s umělou inteligencí pro kontrolu kvality.

„Týmy si musely zvolit správnou strategii, plán práce a okamžitě začít pracovat na řešení. Rozhodně to nebylo jednoduché. Soutěž trvala 24 hodin, a to od pátečního dopoledne do sobotního dopoledne. Únava tak byla jednou z obrovských překážek, se kterou se museli soutěžící poprat. Touha zvítězit a nandat to ostatním týmům však byla silnější. Pro mě jsou vítězové všichni,“ uvedl Petr Novotný, generální ředitel společnosti HELLA, který přišel podpořit týmy a fandit jim.

Vítěz 1. ročníku, který získal 50 000 Kč na nákup elektroniky u TS BOHEMIA, si jako jediný ze soutěžících troufnul na umělou inteligenci pro kontrolu kvality – náročný úkol, se kterým se „zlatý“ tým s názvem 2M1F-43EC ve složení Patrik Děcký, Pavel Kodytek a Alexandra Bodzás popasoval na jedničku. 

Vítěz 1. ročníku, tým s názvem 2M1F-43EC

Na druhém místě skončil tým BIODEGRADABLES (Jan Piechaczek, Dan Hrubý, Petr Bílek) se svým smart svítícím dresem pro cyklistu. A bronz vybojoval tým KAM ? (Kamil Bančík, Alfréd Kočí, Martin Jaroš), který také vymyslel a navrhnul svítící dres pro cyklistu.

Na druhém místě skončil tým BIODEGRADABLES

„Zadání nebyla vůbec jednoduchá. Bát výzvy se však soutěžící rozhodně nemuseli. Všechny týmy se totiž mohly opřít o naše zkušené kolegy, kteří jim rádi poradili a s případnou překážkou pomohli,“ dodal Petr Novotný.
 

Fanoušci si pak mohli užít bohatého doprovodného programu, kterému dominoval zkušený DJ.
 

V závěru nesmíme zapomenout poděkovat partnerům akce, především pak Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB – TUO. Společně nás totiž spojuje orientace na nejmodernější technologie, a to nejen z oblasti elektroniky a elektrotechniky. 

HELLATHON II. proběhne poslední listopadový víkend roku 2022. Těšíme se na nové týmy!