Η Hella Pagid είναι πολύ ευχαριστημένη για την επιτυχημένη σεζόν στο μηχανοκίνητο αθλητισμό με την ομάδα racing one

η racing one πέτυχε κορυφαία βαθμολογία σε τρεις αγώνες
11/16/2018
11/16/2018

Essen, Νοέμβριος 2018. Η σεζόν 2018 ήταν επιτυχημένη για την Hella Pagid και την racing one. Η ομάδα του motorsport από το Andernach πέτυχε κορυφαίες βαθμολογίες σε όλη την διάρκεια της σεζόν του 2018 στο VLN Endurance Racing Championship του Nürburgring, στο Γερμανικό ADAC TCR και στο GT4 European αγωνιστικό πρωτάθλημα. "Είναι το αποτέλεσμα πολλών ετών σκληρής δουλειάς, συνεχούς βελτίωσης, μοναδικής ατμόσφαιρας της ομάδας και της φιλικής συνεργασίας με την Hella Pagid," λέει ο Martin Kohlhaas, Manager της ομάδας racing one.

Με έως έξι αγώνες το μήνα, η ομάδα του motorsport ταξίδεψε σε όλη την Ευρώπη από την Άνοιξη έως το Φθινόπωρο. Στο VLN η racing one με την Ferrari 458 GT3 σε Hella Pagid Design πέτυχε την πρώτη θέση στην κατηγορία SP8 με 9 νίκες στη φετινή σεζόν. Σε ολόκληρο το αγωνιστικό πεδίο, το οποίο αποτελείται από 150 περίπου οχήματα, στη γενική κατάταξη ήταν 3η.

Η ομάδα ήταν εξίσου επιτυχημένη στους Γερμανικούς αγώνες ADAC TCR. Μαζί με την racing one και τον οδηγό Niels Langeveld, η Hella Pagid ήταν ευχαριστημένη για την 3η θέση οδηγού και ομάδας, η οποία επιτεύχθηκε με ένα AUDI RS3 LMS. Στους αγώνες "GT4 European Series", η ταξινόμηση οδηγού και ομάδας στην κατηγορία "Pro-Am" κερδήθηκε μετά από 14 αγώνες με το AUDI R8 GT4 LMS.

"Εκτός από τα θετικά αποτελέσματα του αγώνα, θυμόμαστε ιδιαίτερα τις αξέχαστες εμπειρίες στις πίστες αγώνων που μοιραστήκαμε με την racing one προς όφελος των πελατών μας. Πιστεύουμε ότι οι πελάτες μας θα γίνουν πραγματικοί οπαδοί της Hella Pagid και θα αναγνωρίσουν τόσο τα προϊόντα υψηλής ποιότητας όσο και τις αξίες της μάρκας μας," δηλώνει ο Lars Brylka, Διευθύνων Σύμβουλος της Hella Pagid. "Θέλουμε να επεκτείνουμε την εταιρική μας σχέση με την racing one στο μέλλον. Ως εκ τούτου, ανυπομονούμε για το 2019!"

11/16/2018 10:41