HELLA v Mohelnici
 
HELLA v Mohelnici

HELLA v Mohelnici

03/17/2017
HELLA v Mohelnici HELLA v Mohelnici

HELLA v České republice působí od roku 1992, kdy byl založen výrobní závod v Mohelnici. V současné době HELLA v Mohelnici nepředstavuje jen výrobní závod ale primárně také technické centrum s celou řadou specialistů a odborníků zabývajících se vývojem světelné techniky pro automobilový průmysl.

Společně s výrobou, technickým centrem a nezbytnými podpůrnými odděleními v naší společnosti pracuje více než 3 600 kmenových a agenturních zaměstnanců.

03/17/2017

Fakta

Založení: 1992
Zaměstnanci: 3679
Produkty: přední světlomety, zadní skupinové svítilny
Adresa: Družstevní 16,
  Mohelnice
  789 85
Kontakt: +420 583 49 8112 

 

03/17/2017
 
 

VEŘEJNÁ PODPORA Z FONDU EVROPSKÉ UNIE

Projekt

ZALOŽENÍ NOVÉHO ODDĚLENÍ PRO TESTOVÁNÍ A VÝVOJ PŘEDNÍCH SVĚTLOMETŮ A ZADNÍCH SVÍTILEN
je spolufinancován Evropskou Unií.

Hlavním cílem projektu je pořízení speciálního vybavení pro vývojové oddělení na testování a vývoj předních světlometů a zadních svítilen, především pořízení dvojité klimakomory, akreditační EMC komory a elektronických měřících a testovacích systémů do EMC komor.

Projekt významně přispěje k rozšíření stávajících aktivit společnosti o vývojové aktivity zaměřené na testování a vývoj předních světlometů a zadních svítilen pro nové typy technologií, jež jsou v současné době na signifikantním vzestupu.

Zařízení pořízená v rámci projektu:

 • Dvojitá klimakomora - zkušební systém pro zkoušky světlometů v teplotních a klimatických podmínkách v kombinaci s deštěm, slunečním zářením a větrem, ve kterém je možno vystavit testovaný světlomet řízenému působení tepla, vlhkosti, deště, slunečnímu záření a větru na straně jedné (simulace venkovních podmínek) a působení tepla a vlhkosti ze strany motoru na straně druhé (simulace vnitřních podmínek), a to současně při jednom testu.
   
 • Klimatická komora o objemu cca 335 ltr. - zkušební systém sloužící k testování převážně elektroniky pro světlomety a zadní svítilny v laboratorních podmínkách maximálně se blížících skutečným podmínkám v reálném provozu (řízené působení tepla a vlhkosti).
   
 • Klimatická komora o objemu cca 990 ltr. - zkušební systém sloužící k testování světlometů a zadních svítilen v laboratorních podmínkách maximálně se blížících skutečným podmínkám v reálném provozu (řízené působení tepla a vlhkosti).
   
 • Akreditační EMC komora - anechoická, bezodrazová a stíněná komora sloužící k akreditačnímu testování elektromagnetické kompatibility světlometů a zadních svítilen.
   
 • Technické zhodnocení vývojové EMC komory - anechoická, bezodrazová a stíněná komora sloužící k vývojovému testování elektromagnetické kompatibility světlometů a zadních svítilen.
   
 • Elektronické měřící a testovací systémy pro EMC komory - vybavení pro akreditační EMC komoru a doplnění vybavení pro vývojová měření pro stávající vývojovou komoru.
   
 • ESD vybavení - vybavení pro akreditované testování odolnosti světlometů na velikost elektrostatického náboje ESD.  
   

Soupis zkoušek, které je na jednotlivých zařízeních možné provést pro jiné subjekty:

Klimatické komory, dvojitá klimakomora:

 • Klimatické a teplotní testy
   

EMC komory

 • EMC měření - CE (Conducted Emissions)
   
 • EMC měření - BCI (Bulk Current Injection)
   
 • EMC měření - RI (Radiated Imunity)
   
 • EMC měření - RE (Radiated Emissions)
   

ESD vybavení

 • ESD - do 30 kV
   

Ceny uvedených zkoušek jsou k dispozici na vyžádání nebo budou stanoveny dohodou v rámci smlouvy či objednávky.

Kontakt:     Ing. Kateřina Králová
                +420 583 498 201
                 Katerina.Kralova@hella.com

11/01/2016
11/01/2016
 
 
 
 
 
 
 
Novinky
2019-05-14Continuity and Change on the HELLA Management Board Více
2019-04-11HELLA confirms its company outlook for the current fiscal year after sales and earnings growth in the third quarter Více
2019-02-19Capital Markets Day 2019: HELLA presents strategic orientation toward electromobility Více
 
07/02/2012
Projekt

VEŘEJNÁ PODPORA  Z FONDU EVROPSKÉ UNIE

Čtěte zde:
více

HELLA veřejná podpora z fondu EU
 
03/17/2017
TOP TÉMATA
 
08/26/2016
Galerie