Işık dağılımları
HELLA Kamyon
Işık dağılımları

Aydınlatma teknolojisi anlaşılır bir şekilde izah edildi. HELLA tarafından.

Bu noktada, ışık dağılımları konusuna yönelik olarak size bazı bilgiler vermek istiyoruz.

07/10/2019
Yardımcı farların ışık dağılımları hakkında daha fazlası.

Işık dağılımı, ışık şiddetinin uzamsal dağılımını tanımlar. Bu durum, karşılaştırmalı olarak ışık dağılımlarını gösteren izolüks diyagramları aracılığıyla görselleştirilir. İzolüks diyagramlarında, ışık kaynağından uzaklığa bağlı olarak aydınlatma şiddeti sarıdan yeşile ve maviye doğru sürekli azalırken, kırmızı-turuncu bir renklenme, aydınlatma yoğunluğunun en yüksek olduğu alanı işaret eder. Farklı kullanım amaçları, farklı farlar gerektirir: Örneğin sis farı, sis damlacıklarının neden olacağı yansımaları büyük ölçüde önlemek için, uzağa değil ama geniş bir alana ışık yayar. Uzun huzmeli farlar, epey uzağa yayılan bir ışık verirler. HELLA'nın yenilikçi ELIVER Tool aracı, farların farklı ışık dağılımlarını doğrudan karşılaştırmaya yönelik mükemmel bir olanak sunmaktadır.

07/10/2019

Lüks, aydınlanma şiddeti birimidir ve ışık kaynağından belirli bir yüzey üzerine düşen ışık akısını gösterir. Günlük yaşamdan açıklayıcı bir örnek vermek gerekirse: İnsan gözü bir gazeteyi yalnız 1 Lüks'te bile sorunsuz okuyacak durumda olmasına rağmen, bir ofis çalışma alanı minimum 500 Lüks ile aydınlatılmalıdır. Işık dağılım diyagramlarındaki Lüks sütunu denilen sütunlar altında yer alan değerler, her seferinde ilgili aydınlanma şiddetinin neresine ulaşıldığını gösterirler.

07/10/2019

Referans rakamı ya da referans değeri, uzun huzmeli farlarla ilgili bir değerdir. 2009 yılından bu yana geçerli olan ECE (Avrupa Ekonomik Komisyonu) düzenlemesine göre, monte edilen tüm (uzun huzmeli) farların referans rakamlarının toplamı, araç başına 100 üst sınırını geçemez. Burada hem seri olarak takılan iki uzun huzmeli farın (sol ve sağ asıl farlar) değerlerinin toplamı, hem de monte edilmiş olan diğer uzun huzmeli farların değerleri sayılmaktadır. HELLA uzun huzmeli farlarımızın referans rakamlarını katalogda ve aynı zamanda farların üzerine yerleştirilen E Tip Onayı Simgesinde bulabilirsiniz. Yardımcı farlarınızın referans rakamlarını HELLA Referans Rakam Kartı'na kaydetmenizi öneririz. Ayrıntılı bilgileri aynı zamanda Açıklayıcı PDF dosyamızda da bulabilirsiniz.

07/10/2019

HELLA ile ödün vermeyen kaliteli ürünleri seçmiş olursunuz. Aydınlatma çözümlerini daha iyi ve güvenli hale getirmek için hergün çalışıyoruz. Bitmek tükenmek bilmeyen inovasyon coşkumuzun bir sonucu olarak, araç ve aydınlatma teknolojisinin pek çok alanında önde gelen tedarikçiler arasında yer almakta ve özellikle LED teknolojisi alanında, çoğu kez bir öncü rolü üstlenmekteyiz. Yenilikçi LED çözümlerimiz hakkında daha fazlasını öğrenmek için ürün alanımızı ziyaret edin ya da LED teknolojisinin diğer aydınlatma teknolojileri ile karşılaştırmasını tecrübe etmek için, ELIVER Tool aracından yararlanın.

07/10/2019

Kaliteyi yaşıyoruz. Mükemmel kalite yönetim sistemimiz sayesinde onu sürekli olarak yeniliklere uygun şekilde iyileştirmeye çalışarak. Her gün, her seride ve her üründe kaliteyi mümkün olduğunca sıkı ve katı bir şekilde kontrol ederek - bu şekilde sıklıkla yasal gerekliliklerin de üzerine çıkmaktayız. Modern teknolojilerin kullanılması, gelişmiş test yöntemleri ve özellikle diğerlerinin tümünden daha iyi olma iddiası bunu sağlamaktadır. En bilindik örneklerden birisi, Lippstadt şehrinde bulunan şirket merkezimizdeki Avrupa çapında bir eşi daha olmayan ışık kanalıdır. Bu kanal sayesinde sadece ışık dağılımları değil, aynı zamanda yüksek HELLA kalite taleplerimiz de tecrübe edilebilir hale getirilmektedir.

07/10/2019
  • Print
Poster Lichtverteilung
Picture

Entdecken Sie das LED-Fernscheinwerfer-Sortiment im Überblick

ÜNİVERSAL PARÇALAR KATALOĞU
Üniversal parçalar kataloğu
Üniversal Parçalar Kataloğu - Tek tıklamayla tüm HELLA ürünleri.