HELLA pimps your Truck Kampanyası'nın talihlisi Andre Howe ile röportaj
BACK

Interview mit Andre Howe, Gewinner der „HELLA pimps your Truck“-Aktion

03/25/2019

"HELLA pimps your Truck": Bu kampanyada programın adıydı. Kampanya talihlisi Andre Howe, "kendi" tomruk kamyonunun tüm ayrıntılarıyla yeni aydınlatma ekipmanı nedeniyle mutluydu (dönüşüm hikayemizde, şimdi hangi HELLA ürünlerinin kamyonlara yeni ışıklarla bir ihtişam katacağını öğrenebilirsiniz).

Dönüşüm işleminden birkaç gün sonra, "donatılan" ekipmanları ile nasıl hissettiğini öğrenmek için, gururlanan kamyon sürücüsü ile kısa bir röportaj yapma fırsatı bulduk.


Merhaba Andre, öncelikle dönüşüm ürünümüzü kazandığın için bir kez daha tebrik ederiz! Kampanyadan nasıl haberin oldu ve katılım için seni motive eden neydi?
 

Yoldayken HELLA web sitelerini düzenli olarak ziyaret ederim ve oradan bilgi edinirim. HELLA Almanya'nın Facebook sayfasını çok uzun süreden beri "beğeniyorum" ve uygun mesaj gönderimi sayesinde kampanyadan haberim oldu. Bu kampanyaya doğrudan katılacağım benim açımdan gayet açıktı!


Bize biraz geçmişinden bahset. Ne zamandan beri kamyonlarla meşgul oluyorsun? Kendini gerçek bir "kamyon hayranı" olarak tanımlar mıydın?

 

Kamyonlar uzunca bir süreden beri benimle birlikte, yani on yılı aşkın bir süredir! Çünkü ben 21 yaşımdan beri kamyon sürücüsüyüm. Yakında 33 olacağım... Bu da demektir ki zaten uzun süredir güçlü araçlarla meşgul oluyorum. Her halükârda kalbi ve ruhu olan bir kamyoncu olduğum söylenebilir; bu da kesinlikle salt mesleki bir ilginin ötesindedir.


Kampanyadan önce de HELLA ürünleriyle bir ilgin var mıydı?

 

Hayır, daha önce HELLA'nın hiçbir ürününü kullanmadığımı itiraf etmeliyim. Fakat, HELLA ile bir şekilde uzun süredir belli bir ailevi temasım var; kız ve erkek kuzenlerimin her ikisi de HELLA'da çalışıyor ve Lippstadt'ta oturuyorlar!


Peki, elini vicdanına koy, bizim tarafımızdan "donatılan" kamyon nasıl hissettiriyor? Öncekinden farklı olan ne?

 

Harika bir şey! Işığın ne kadar daha iyi olduğu ve öncekine göre çok daha parlak olduğu tam anlamıyla görülüyor. Bu farlar çok daha beyaz ve bu sayede gerçekten geceyi gündüze çeviriyor.


Kamyonunla ilgili olarak, hiç diğer sürücülerle muhatap oluyor musun? Diğer kamyon sürücülerinin ilgisini çeken ne oluyor?

 

Evet, gerçekten, biz tomruk kamyoncuları birbirine oldukça yakın bir topluluğuz ve bu kampanya hızla ağızdan ağıza yayıldı. Çocuklar daha sonra "benim" yeni lambalarımı diğer üreticilerin lambalarıyla karşılaştırdılar ve benimle aynı şeyi tespit ettiler: Işık, "ucuz ürünlere" göre çok daha net ve parlaktı ve çok daha az, hatta hiç göz kamaşması olmuyordu.


Senin için aydınlatmada ön planda olan nedir? Tasarım mı yoksa işlevsellik ve güvenlik mi?

 

Açıkçası benim için en önemlisi işlevselliktir, çünkü iyi bir aydınlatma benim işimde son derece önemli. Özellikle ormandaki gece çalışmaları sırasında, her şeyi iyi görebilmek için mümkün olduğunca gündüz gibi aydınlık olması gerekir, bu da güvenliği sağlar. Ancak, özellikle bu iri yarı lambalarla bir yerlerde mücadele etmek insanın hoşuna gittiği için, elbette tasarımın da bir rolü var. İşte o zaman "Form follows function" cümlesi tam olarak buraya uyuyor!


Andre, röportaja zaman ayırdığın için çok teşekkür ederiz; ayrıca "donatılmış" kamyonunla bol eğlenceler ve iyi çalışmalar dileriz.