Emme aracı olarak Mercedes-Benz Actros
BACK
04_SUPERTRUCK_Arei_1168_1
04_SUPERTRUCK_Arei_1168_2
04_SUPERTRUCK_Arei_1168_3
04_SUPERTRUCK_Arei_1168_4
04_SUPERTRUCK_Arei_1168_5

Mercedes-Benz Actros als Saugwagen

03/04/2019

Sascha Schmitz var gücüyle bir kanal kapağını kenara itmesi veya bir bacayı açması için bazen uzman nitelikler gereklidir. Kanal ve bacaların yıkanması, temizlenmesi ve püskürtülmesi, Aachenlı eğitimli profesyonel kamyon şoförünün günlük görevleri arasında yer alıyor. Buralara menekşe kokusu hakim değil.

Sascha Schmitz, 2011'den beri Dürenli Arei Kanal-Service GmbH firması için çalışıyor. Yıllar geçtikte birçok deneyim ve uzmanlık bilgisi topladı. Bu, iş cihazının donanımını da etkiliyor. KoBüyük GigaSpace sürücü kabinli emme ve yıkama ekipmanı, 500 beygir gücünden daha kuvvetli bir Mercedes-Benz Actros 2551'e dayanıyor. Schmitz bu araç ile son iki buçuk yılda 220.000 kilometre kat etti.

Pahalı özel araç
Bu kadar ince tasarlanmış özel bir aracın maliyeti yaklaşık 400.000 Euro'dur. Ama kullanım süresi 15 ile 20 yıl arasındadır. Üç akslı Actros, tadilat sırasında neredeyse iki ay boyunca Schieder-Schwalenberg'deki Müller Umwelttechnik GmbH & Co. KG firmasında durdu. Kuzey Ren Vestfalyalı uzmanlar, uzaktan kumanda edilebilir vakumlu emiş pompaları ve yüksek basınçlı yıkama pompaları monte ettiler. Schmitz bunun yanı sıra arka taraftaki kapağın açılması ve kapatılması, sarıcının döndürülmesi ve boşaltma pistonunun hareketleri gibi Actros'un tüm hidrolik fonksiyonlarını da uzaktan kumanda üzerinden kontrol edebiliyor. Sadece sürücü tarafındaki hortum kutusu kapağı, pnömatik olarak kaldırma silindiri aracılığıyla açılıp kapatılıyor. Bu da beraberinde şüpheli maddelerle çalışırken belirgin avantajlar getiriyor.

Aydınlatmada da mükemmellik
Firmalar, işletmeler ve belediyeler bir çok işi az çalışanının olduğu ve gün ışığının az olduğu zamanlarda yapmak zorunda oluyor. Bazen bunun için çalışanların çok dar ve az aydınlatmalı köşelere de girmesi gerekiyor. Bu nedenle Schmitz'in aydınlatma düzeneklerine yönelik talepleri, en az aracının diğer alanlarına yönelik talepleri kadar yüksek. Bu konuda HELLA'ya güveniyor. Ek aydınlatmalı mükemmelliyetçi donanım için tasfiye uzmanının yorumu "Uygun bir çevre aydınlatması, benim işimde bir olmazsa olmaz." Ancak detaylara verilen önem nedeniyle araca belki daha çok "kozmetik" amaçları yerine getiren veya en azından görülebilirliği genel olarak iyileştiren küçük lambalar da takıldı. Anahtar sözcük mükemmellik: Tüm cihaz dolapları, hareket detektörlerine bağlı olan parlak LED lambalarla donatıldı. Gerçekten dikkat çekici.

Çevre aydınlatmaları, çalışma farları, iç mekan ve cihaz dolapları aydınlatmaları ile arka ve yan işaret lambalarına yönelik geniş ürün yelpazesi, iyi yapılandırılmış satış ağı sayesinde neredeyse her köşede alınabiliyor" diyor Schmitz.

Actros, yüksek teknolojili iş cihazı ve asil donanım kombinasyonu ile muhtemelen Avrupa'da bir tek. Aslında konforlu bir karavandan çok da farklı değil. Mikrodalga fırın, Blu-ray oynatıcı, buzdolabı, akan sıcak su ve mobil bir harici duş, çok rahat bir ortam sunuyor. Araçta ısıtmalı bir elbise dolabı bile var. Gerektiğinde bağımsız kalorifer üzerinden sıcak hava besleniyor.

Çok farklı müşteriler
Schmitz'in müşterileri arasında firmalar ve özel şahısların yanı sıra topluluklar ve belediyeler de yer alıyor. Bu sırada uzman, beklenenden daha fazla yol kat ediyor. Batıda Kuzey Ren Vestfalya, Aşağı Saksonya, Rheinland-Pfalz ve Saarland eyaletlerinde yolda olanlar, 36 yaşındaki Rheinlandlı Schmitz'i belki yeraltı dünyasına açılan kapak ve bacaları açarken ve bu sırada değerli aracını tüm parlaklığıyla kullanırken görebilir
.