Akıllı akü sensörü (IBS)
Kamyon
Akıllı akü sensörü (IBS)
04/15/2016
HELLA'nın IBS sistemi
HELLA'nın IBS sistemi, çeşitli ortamlara entegrasyon sırasında maksimum esnekliğe olanak sağlamaktadır
HELLA'nın IBS sistemi, tüm ürün serisiyle etkilemektedir
HELLA'nın akıllı akü sensörü (IBS), araç içerisindeki enerji yönetiminin anahtar elemanıdır ve voltaj, akım ve sıcaklık gibi akü değerlerini güvenilir ve doğru bir şekilde ölçer. Ölçüm değerleri doğrultusunda, ileri algoritmalar aracılığıyla şarj durumu, akünün yaşı ve tahmini çalıştırma kabiliyeti hakkındaki bilgiler hesaplanır. Modüler yaklaşım sayesinde IBS hem DIN, hem de JIS kutuplamalı aküler için uygundur. Akıllı bir arabirim yönetimi sayesinde, aracın genel elektrik sistemine sorunsuzca bağlantı yapılması mümkündür.
04/15/2016

Akıllı akü sensörü (IBS), enerji yönetiminin o andaki durumuna ilişkin bilgi verir ve böylelikle enerji stoğunun planlanmasına olanak sağlar. Araç aküsünün enerjisini özenli kullanabilmek için, akünün şarj durumunu, yaşını ve aküdeki değişiklikleri bilmek gereklidir, çünkü zayıf aküler, araç arızalarının asıl nedenlerinden biridir.

IBS kullanımı ve araç şebekesine bağlantı sayesinde, kritik akü seviyesi durumunda enerji yönetimi hızla tepki verebilmekte ve hem tüketici davranışını, hem de alternatörü etkileyebilmektedir. Böylece zayıf bir akü nedeniyle aracın arıza yapma riski belirgin derecede azaltılmaktadır. Buna ek olarak IBS, CO2 emisyonlarının azaltılabilmesi ve çevrenin korunabilmesi bakımından, Stop/Start ve akıllı alternatör kontrolü gibi fonksiyonları desteklemektedir.

Sensörün kompakt, verimli tasarımı, farklı araç ortamlarına entegrasyon sırasında maksimum esneklik sağlamakta ve varyasyonların sayısını azaltmaktadır.

04/15/2016

24 V seçeneğine ilişkin veriler

İşletim sıcaklığı: -40 ila +105 °C
Çalışma voltajı: 16 V – 32 V
İşletim akımı (sürekli): 200A
Koruma türü: IP 6K9K
Maksimum akım: 2200 A
Ağırlık: Yaklaşık 100 g

04/15/2016
  • Print
ARAÇLAR ve SERVİSLER
Picture

Küçük yardımcılar – büyük avantajlar: HELLA Araç ve Servisleri.

HELLA ÇEVRİMİÇİ KATALOG
Picture

Tek tıklamayla tüm HELLA ürünleri. Çevrimiçi katalogumuzda.

RÖMORKLAR HAKKINDA HER ŞEY
Picture

Mikrositemizde HELLA Römork ürünlerinin tüm dünyasını tanırsınız.