Yağmur - far sensörü
Kamyon
Yağmur - far sensörü
04/15/2016
HELLA'dan optimum tasarımlı yağmur-far sensörü
HELLA'nın uygulama dostu yağmur-far sensörü
HELLA'nın yağmur-far sensörü, etkileyici teknik verileriyle ikna etmektedir

Kamyonlar için yağmur ve far sensörü, bu kombinasyona sahip piyasaya sürülen ilk sensör olduğundan, HELLA'nın öncülük ruhunu bir kez daha göstermektedir.

Kombinasyonlu sensör, bir taraftan yağmuru algılayarak cam sileceklerinin otomatik olarak kontrol edilmesine (Yağmur sensörü) olanak sağlamaktadır. Sensör diğer taraftan da otomatik olarak bir far aktivasyonu (Far sensörü) sağlamaktadır.

04/15/2016

Bu kompakt çözüm sayesinde kamyon müşterilerine yağmur ve far fonksiyonlarını tek bir sensörde kullanan benzersiz bir seçenek sunulmaktadır.

Burada sensör kullanım kolaylığı ile ikna etmektedir. Bu örneğin cam sileceklerinin otomatik olarak aktivasyonu veya - yağmur durumuna bağlı olarak (örn. çiseleyen ya da şiddetli yağmur) - harmonik silecek hareketleriyle kendisini göstermektedir. Sensörün özellikle kamyon alanında önemli olan homojen ve büyük ölçüm aralığı, cam sileceklerinin aktivasyonu ve kararlı bir silecek davranışı bakımından optimum bir duyarlılığı garanti etmektedir.

Sensör içerisindeki far fonksiyonu buna paralel sürüş destek sistemi olarak, farları ve kuyruk lambalarını (örn. tünel geçişlerinde ya da bir alt geçitten geçerken) otomatik olarak açma ve kapatma olanağı, ayrıca gösterge panelindeki araçların aydınlatmasını kontrol etme olanağı sunmaktadır.

04/15/2016
Boyutlar: ø 49 mm x 25,75 mm
Ağırlık: ≤ 42g
Aşırı gerilim: 24 V
Çalışma voltajı: 7 – 16 V
Akım tüketimi: <50 mA
İşletim sıcaklığı: -40 °C ila 85 °C
Depolama sıcaklığı: -40 °C ila 100 °C
Arabirim: LIN 2.0 / 2.1
04/15/2016
  • Print
ARAÇLAR ve SERVİSLER
Picture

Küçük yardımcılar – büyük avantajlar: HELLA Araç ve Servisleri.

HELLA ÇEVRİMİÇİ KATALOG
Picture

Tek tıklamayla tüm HELLA ürünleri. Çevrimiçi katalogumuzda.

RÖMORKLAR HAKKINDA HER ŞEY
Picture

Mikrositemizde HELLA Römork ürünlerinin tüm dünyasını tanırsınız.