DAF LED farlar
Kamyon
DAF LED farlar
04/15/2016
HELLA'nın sinyal ışığı eklenmiş kamyonlara yönelik ilk LED ana far grubu
HELLA'nın kamyonlara yönelik gün ışığı benzeri ışık rengine sahip ilk LED ana far grubu
HELLA'nın kamyonlara yönelik ilk LED ana far grubu
HELLA'nın DAF LED farları, genel olarak ticari araçlara yönelik ilk LED farlardır. Bu farın özelliği, kısa huzmeli farın LED teknolojisine dayalı olarak gerçekleştirilmiş olmasıdır. Ayrıca, LED teknolojisine dayalı gündüz sürüş farı ve pozisyon lambası gibi yüksek işletim süresine sahip diğer ışık fonksiyonları gerçekleştirilmiştir. HELLA çok yeni bir çözüm olarak farlarda ilk defa gövdenin dış tarafındaki iki adet soğutucu elemanın verimli bir şekilde ısıyı dağıttığı pasif bir soğutma konseptini gerçekleştirdi. Bu opsiyonel far seçeneğinin yanı sıra müşteriler ayrıca halojen ampullü bir versiyonu da temel donanım olarak seçebilmektedir. LED versiyonu, entegre edilmiş ikinci bir kapak çerçevesiyle halojen seçeneğinden dıştan da ayrılmakta ve fara özel bir tasarım kazandırmaktadır. Kamyon alanındaki özel gereksinimler nedeniyle far, uzun ömürlü ve darbeye dayanıklı LED ışık kaynaklarıyla donatılmıştır. Kısa huzmeli farın ışık yoğunluğu, Xenon seviyesinde seyretmektedir ve bunu da gün ışığıne benzeyen bir ışık renginde sağlamaktadır.
04/15/2016
Yenilikçi DAF LED farları, müşterilere çok sayıda avantaj sunmaktadır. Genellikle bir aracın ortalama ömründen daha uzun 15.000 saatlik ortalama kullanım ömrüne sahip (LED üreticisinin verilerine göre) son derece uzun ömürlü LED'lerin kullanılması sayesinde, bu farlar neredeyse bakım gerektirmezler. Ek olarak bir de yüksek enerji verimliliği vardır: Kısa huzmeli far modunda güç tüketimi, geleneksel çözümlerin değerlerinin belirgin bir şekilde altında kalacak şekilde, yalnızca 21 Watt'tır. Bu, düşük işletme maliyetlerinin yanı sıra azaltılmış CO2 emisyonlarına yol açmakta ve böylece çevre dostu bir çözüm sunmaktadır.
Yolun homojen biçimde aydınlatılması ile birlikte gün ışığına eşdeğer ışık rengi, araç sürücülerine doğal bir görüş ve dolayısıyla yorulmadan sürüş yapma olanağı sunmaktadır - böylece karayolu trafiğindeki güvenlik önemli ölçüde artmaktadır.
04/15/2016

Güç çekişi:
Gündüz sürüş farı ve pozisyon lambası: LED, 10 Watt
Kısa huzmeli far: LED, 21 Watt
Uzun huzmeli far: H1, 70 Watt

Işık akısı:
Yaklaşık 990 Lümen

04/15/2016
  • Print
ARAÇLAR ve SERVİSLER
Picture

Küçük yardımcılar – büyük avantajlar: HELLA Araç ve Servisleri.

HELLA ÇEVRİMİÇİ KATALOG
Picture

Tek tıklamayla tüm HELLA ürünleri. Çevrimiçi katalogumuzda.

RÖMORKLAR HAKKINDA HER ŞEY
Picture

Mikrositemizde HELLA Römork ürünlerinin tüm dünyasını tanırsınız.