Çok fonksiyonlu lamba
Üstbilgi
Çok fonksiyonlu lamba

HELLA çok fonksiyonlu lambalar: Tam anlamıyla her alan için uygundur.

Çok fonksiyonlu lambalar, adından da anlaşılacağı üzere örneğin arka lamba, fren lambası, sinyal lambası, arka sis lambası ve geri vites lambası gibi birden fazla lamba fonksiyonunun tek bir lambada bir araya getirilmiş olması ile öne çıkmaktadır.
İsteğe bağlı olarak hibrit teknolojisi de dahil, iki fonksiyonlu lambalardan, üç veya daha fazla fonksiyona sahip lambalara kadar, kombinasyon olanakları çok çeşitlidir.
HELLA, kamyon alanındaki taleplere tam olarak uyarlanmış ve çeşitli çok fonksiyonlu lambalardan oluşan bir ürün yelpazesi sunmaktadır.
04/15/2016

  • Kamyon arka lambası

KRONE Hybrid veya Full-LED arka lamba, 5 aydınlatma fonksiyonunu (kuyruk, fren, dönüş sinyali, arka sis ve reflektörlü geri vites lambası), açıklık ışığı olsun olmasın içerir.

Kuyruk ve fren lambaları her zaman LED'dedir, diğer tüm fonksiyonlar LED teknolojisine kolayca dönüştürülmesi için LED veya akkor lamba olarak mevcuttur. Ek olarak, arka lamba, ampulden bağımsız olarak değiştirilebilen, patentli, değiştirilebilir bir mercek içerir.

KRONE sembolünden dolayı, kuyruk lambası optik bir göz alıcıdır.
Ancak, ters kutup koruması ve dönüş sinyali arıza kontrolü gibi diğer özellikler sayesinde, kuyruk lambası gerçek bir vurgudur.

05/31/2019
  • Krone

HELLA, yeni "COLUNA" full LED kuyruk lambası sayesinde, sahip olduğu inovasyon lideri unvanının hakkını bir kez daha vermektedir. Lambanın 5 ışık fonksiyonunun tamamı (arka lamba, sinyal lambası, arka sis lambası ve geri vites lambası), LED teknolojisindedir. Bunun yanı sıra arka lamba, arka reflektör ile birlikte yenilikçi ve patent başvurusunda bulunulan geniş yüzeyli bir LED fiber optik kablo ile oluşturulmaktadır. Bu şekilde elde edilen homojen arka lamba fonksiyonu aydınlatması, 145 cm²'lik bir yüzeyle oldukça geniştir.
Aşırı gerilim, ters kutup koruması, yüksek titreşim dayanımı ve IP 6K9K koruma sınıfının yerine getirilmesi (toz ve su geçirmezlik) gibi diğer özellikler de "COLUNA" farını gerçek anlamda öne çıkan HELLA özelliği haline getirmektedir.

07/27/2016
  • Kamyon arka lambası

DAF kamyonlara özel HELLA full LED çok fonksiyonlu lamba, pek çok yenilikle sizleri bekliyor. Tüm ışık fonksiyonlarının ağır hizmet gereksinimlerine uygun LED teknolojisi ile gerçekleştirildiği bu kuyruk lambasında, dış mercek ilk kez artık gövdeye sabit olarak yapışık değildir. Bu sayede, arıza durumunda komple lambanın değiştirilmesine gerek kalmamakta, aksine mercek grubu piyasadan temin edilip, değiştirilebilmektedir. Bu önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlamaktadır. Bir diğer öne çıkan özellik de dinamik sinyal lambasıdır. Bu lambada sinyal fonksiyonu düzlemsel bir sinyal lambası yerine, yürüyen ışık fonksiyonu ile sağlanmıştır. DAF'a özgü modern "Glowing-body" görünümü ve tam metal kaplamalı reflektörle birlikte lamba, çekici bir gündüz ve gece tasarımına ve benzersiz bir tarza kavuşmuştur.
Lamba, isteğe bağlı olarak entegre plaka lambası ve geri vites alarmıyla birlikte temin edilebilmektedir.

07/27/2016
  • HELLA'dan "glowing-body" Teknolojisi'ne sahip yeni DAF full LED kuyruk lambası

LED teknolojisi, artık modern araç aydınlatmasının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Buna hiç şaşırmamak gerekir, çünkü avantajları ortada: LED'lerle donatılan lambalar bakım gerektirmemektedir ve genellikle araç ömründen daha fazla, son derece uzun bir kullanım ömrüne sahiptirler. Buna bir de düşük güç tüketimi nedeniyle üstün enerji verimliliği ve lamba tasarımındaki yaratıcı özgürlükler ilave olmaktadır.

Yeni geliştirilen full LED kuyruk lambasında da bu yenilikçi teknolojinin kullanılması için HELLA ve MAN açısından bunlar yeterli sebeplerdir. Bu lambalarda öne çıkan en belirgin özellik, kuyruk lambası ve gabari işaret lambasının "glowing-body" teknolojisinde gerçekleştirilmiş olmasıdır. Yalnızca görsel açıdan değeri artırmakla kalmayıp, aynı zamanda hasar durumunda merceğin basit, kullanıcı dostu bir şekilde değiştirilmesine olanak sağlayan modüler bir tasarım.

04/15/2016
  • HELLA'dan "glowing-body" Teknolojisi'ne sahip yeni MAN full LED kuyruk lambası

HELLA'nın ampul ve LED hibrit teknolojili 24 V çok fonksiyonlu lambası gelecek için yüksek seviyede güvenlik sunar. Tüm ışık fonksiyonları, standart olarak monte edilmiş olan 24 V ampullerle gerçekleştirilmiştir, ancak arka lamba, ikaz lambası, gabari lambası ve yan işaret lambasının sürekli ışık fonksiyonları durumunda hızlı ve rahat bir şekilde LED'e dönüştürülebilmektedir (Donanım değiştirme seti 9DW 194 222-801). Bu sayede ekonomik açıdan cazip bir kullanım şekli elde edilebilmektedir.
Hibrit lamba, en uygun sızdırmazlık ve gabari lambası için geniş aydınlatılan bir yüzey için, kıvrımlı bir dış mercek biçimine sahiptir. Yatay reflektörler ve açık bir şekilde yapılandırılmış ışık fonksiyonları sayesinde, homojen bir görüntü elde edilmektedir.
Örneğin entegre geri vites alarmlı olanlar da dahil, çok sayıda farklı versiyon, yüksek bir esneklik sağlamakta ve kamyon alanındaki taleplerin neredeyse tamamını karşılamaktadır.

07/27/2016
  • Kamyon hibrit kombine arka lamba

HELLA'nın hibrit teknolojisine sahip olan 24V römork lambası her alanda kullanım için uygundur. Römork lambası, modüler yapı şekli ve buna bağlı olarak ampullerin ve gövde parçalarının modüler olması sayesinde, esnek bir şekilde ilgili koşullara uyarlanabilir.
Arka lamba ve fren lambası prensip itibarıyla LED modülleri ile tasarlanmıştır ve diğer tüm fonksiyonları isteğe bağlı olarak LED teknolojisinde veya klasik ampul teknolojisinde gerçekleştirmek mümkündür. Bu sırada kombinasyon seçenekleri neredeyse hiç sınır tanımamaktadır.
Ampulden enerji bakımından oldukça verimli olan LED teknolojisine sonradan geçiş, herhangi bir alet kullanımı gerektirmeden her zaman mümkündür ve bu sayede gelecek donanım değişiklikleri rahat bir şekilde uygulanabilmektedir ve ampulden bağımsız olarak değiştirilebilen merceğin değiştirilmesi de mümkündür.
Öne çıkan bir diğer özellik ise gövdenin arka tarafında ilave çıkışlara sahip olan dağıtıcı fonksiyonudur. Böylece yan işaret lambası veya gabari lambası gibi ilave fonksiyonları veya ışık fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde bağlamak mümkündür.

07/27/2016
  • Kamyon kombine arka lamba
  • Print
Römork Mikrositesi
Picture
Römorklara yönelik ürünler ve bilgiler mi arıyorsunuz? O zaman Römork Mikrositemizi ziyaret edin Römork Mikrositesi
Broşür: Yasal düzenlemeler (ECE 48)
Broşür: Yasal düzenlemeler

Bir bakışta önemli olan tüm yasal düzenlemeler - İndirmek, yazdırmak ve beraberinizde götürmek için