90 mm'lik LED modülü L4060
Kamyon
90 mm'lik LED modülü L4060
04/15/2016
LED modülü L4060 - HELLA'nın 90 mm serisini tamamlayan yenilikçi LED ürünü
HELLA'nın L4060 LED ürün grubu, yeni tasarım perspektifleri açıyor
Eskiz çizim olarak HELLA'nın yeni 90 mm'lik LED modülü L4060
L4060 serisi, HELLA'nın 90mm'lik modül serisini diğer LED seçenekleriyle tamamlar. Bu seri ile uzun huzmeli far, sis farı, sinyal lambası, gündüz sürüş farı ve pozisyon lambası gibi mevcut çok sayıda aydınlatma fonksiyonu sayesinde, farklı uygulamalar modüler ve esnek bir şekilde karşılanabilmektedir. Entegre elektroniğe sahip gövde, alüminyum pres dökümden oluşmaktadır ve bu sayede özellikle sağlamdır - tıpkı taş çarpmalarına dayanıklı polikarbonattan yapılma kapak camı gibi. Farlar, dairesel homojen gündüz sürüş farı, pozisyon veya sinyal lambasına sahip göze çarpan bir görünümle etkileyicidir. Kullanılan 40 x 60 mm'lik polikarbonat mercekler özellikle hafif olup, tasarımda yeni özgürlük dereceleri açmakta ve sis lambası, uzun huzmeli far ve viraj ışıklı sis lambasına farklı ışık dağılımları sağlamaktadır.
Uyumlu montaj çözümleri çerçevesinde, mevcut halojen versiyonlarının LED modüllerine dönüştürülmesi mümkündür.
04/15/2016
90 mm'lik modül farlar, zorlu kullanım koşullarında hergün milyonlarca kez kendilerini kanıtlamaktadır. HELLA Programı, hali hazırda sıradışı bir ürün derinliğine sahip toplam 5 seriden oluşmaktadır. Yeni LED ürün grubu L4060 ile yeni tasarım perspektifleri açılmaktadır: Yeni bir lens şekli (40 x 60 mm) ve krom renkli ya da siyah çerçeve bunu mümkün kılmaktadır. Bir modül içerisinde üç aydınlatma fonksiyonunun gerçekleştirilmiş olmasına ve ilave hiç bir elektroniğe gerek duyulmamasına rağmen, far, kompakt yapısıyla karakterize edilmektedir. Buna bir de LED teknolojisinin bilinen avantajları ilave olmaktadır: Daha düşük güç tüketimi, yakıt tüketiminin düşmesine ve ayrıca CO2 salımının azalmasına yol açar. Bakım gerektirmeme ve aynı zamanda pasif soğutma nedeniyle, ampul değiştirme işlemi de artık geçmişte kaldı. Sürücü açısından güvenlik kazanımı unutulmamalıdır: LED farların gün ışığına eşdeğer aydınlatması, daha iyi görüş koşulları sağlamakta ve bu sayede hızlı yorgunluk belirtilerini önleyebilmektedir.
LED yükseltme seçeneklerimiz benzersizdir: Hali hazırda HELLA tüm 90 mm'lik halojen / Xenon, tek ve çok fonksiyonlu modüllere yönelik olarak, maksimum esneklik ve en yüksek müşteri yararı için LED aydınlatma teknolojisine sahip bir değişim konsepti sunan yegane tedarikçidir.
Yenilikçi 90mm Konfigüratörü ile orijinal ekipmanla ilgili olarak, HELLA 90 mm'lik LED modüller ile hangi olasılıklar bulunduğunu kolayca ve hızlı bir şekilde deneyebilirsiniz.
04/15/2016

Çalışma voltajı: 9 – 33 V çoklu voltaj

Fonksiyonlar: Uzun huzmeli far, sis farı, gündüz sürüş farı, pozisyon lambası, sinyal lambası ve dönüş ışığı

Bağlantı: Entegre FEP konnektörü, 4 kutuplu; DEUTSCH konnektör adaptasyonu mevcuttur

Spesifikasyon*: HELLA N67101 Standardı 1.2 Car Premium / 3.2 Caravan Premium / 4.1 Bus / 6.1 Truck / 7.2 Agro Plus

Tip testi: ECE / SAE

  • Uzun huzmeli far ECE-R112 S01 / SAE J566, FMVSS108
  • Sis farı ECE-R19 F3 Seri 04 / SAE J583
  • Gündüz sürüş farı ECE-R87 / SAE J2087
  • Pozisyon lambası ECE-R7 / SAE J222
  • Dönüş ışığı ECE-R119 / SAE J852

* HELLA tarafından tüm LED farlar için bir 3A sigorta kullanılması öngörülmüştür. Arıza durumunda akım beslemesini güvenli bir şekilde kesmek için >3A bir sigorta yeterli değildir. Sigortanın bilinmediği durumlarda, ek olarak daima harici bir sigorta yuvası (örn. 8JD 743 557-021) kullanılmalıdır. Yanlış bir sigorta, su girişinin olduğu hasar durumlarında ürünün erimesinden, yanmasına kadar hasarlara yol açabilir.

04/15/2016
  • Print
ARAÇLAR ve SERVİSLER
Picture

Küçük yardımcılar – büyük avantajlar: HELLA Araç ve Servisleri.

HELLA ÇEVRİMİÇİ KATALOG
Picture

Tek tıklamayla tüm HELLA ürünleri. Çevrimiçi katalogumuzda.

RÖMORKLAR HAKKINDA HER ŞEY
Picture

Mikrositemizde HELLA Römork ürünlerinin tüm dünyasını tanırsınız.