Lampa jednofunkcyjna
Samochody ciężarowe
Lampa jednofunkcyjna

Lampy jednofunkcyjne HELLA: Jedna funkcja. Wiele korzyści.

Lampy jednofunkcyjne zwłaszcza w samochodach ciężarowych stanową ważny element oświetlenia pojazdu. Dzięki lepszej widoczności pojazdu poprawiają one bezpieczeństwo na drodze oraz zwiększają komfort kierowcy, jak np. oświetlenie wewnętrzne.
HELLA również w dziedzinie lamp jednofunkcyjnych oferuje szeroki wybór produktów dostosowanych optymalnie do potrzeb użytkowników, obejmujący między innymi boczne światła gabarytowe i obrysowe, oświetlenie wewnętrzne i oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Przegląd wszystkich produktów zawiera nasz katalog części uniwersalnych.

04/06/2016

  • Boczne światła gabarytowe LED firmy HELLA oferują energooszczędną technologię LED oraz precyzyjną soczewkę.

Światła gabarytowe do samochodów ciężarowych i przyczep w znaczny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponieważ dopiero dzięki bocznym światłom gabarytowym, światłom pozycyjnym i światłom obrysowym po zmroku lub w warunkach złej widoczności widać dobrze cały pojazd. Światła gabarytowe HELLA wyróżniają się długą żywotnością, wysoką mocą światła oraz szybkim i prostym montażem.

Przykładowy produkt: Boczne światło gabarytowe, światło pozycyjne i światło obrysowe LED.
Dzięki połączeniu efektywnej technologii LED i precyzyjnej soczewki światła gabarytowe LED marki HELLA osiągają przepisowy rozkład światła przy o 80 % niższym poborze mocy w porównaniu ze światłami ze zwyczajną żarówką i w ten sposób przyczyniają się znacznie do poprawy bezpieczeństwa. Dostępne są również wersje do montażu w poziomie i pionie oraz wersje do instalacji 12 V i 24 V.

04/06/2016
  • Boczne światła gabarytowe LED firmy HELLA oferują energooszczędną technologię LED oraz precyzyjną soczewkę.

Myśląc o oświetleniu pojazdu, nie koniecznie jako pierwsze przychodzi do głowy oświetlenie wewnątrz kabiny. Niesłusznie, bowiem oświetlenie to zwiększa z jednej strony komfort, lecz może również przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Na przykład dzięki odpowiedniemu oświetleniu wewnętrznemu można wygodniej sprawdzać mapę i inne dokumenty.
Oferta HELLA obejmuje dużą liczbę różnego rodzaju oświetlenia wewnętrznego, zapewniając właściwy produkt na każdą sytuację.
Dostępne są zarówno lampki do montażu wpuszczanego lub zewnętrznego na stałe, lecz również liczne lampki zasilane z gniazda zapalniczki, które w zależności od przeznaczenia mogą być wyposażone na przykład w elastyczne wysięgniki o różnych długościach.
Oferujemy również szeroki wybór źródeł światła, od żarówek halogenowych, po diody LED. Poznaj naszą różnorodną ofertę — w naszym katalogu części uniwersalnych.

04/06/2016
  • Oświetlenie wewnętrzne LED do samochodów ciężarowych

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej to obowiązkowe wyposażenie każdego pojazdu, które gwarantuje czytelność tablicy rejestracyjnej również w pogorszonej widoczności oraz po zmroku.
Poza dobrą widocznością tablicy rejestracyjnej ważne jest, aby oświetlenie to nie przeszkadzało uczestnikom ruchu jadącym z tyłu, tzn. światło nie może oślepiać.
Lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej HELLA spełniają wszystkie ustawowe wymogi i zapewniają optymalną widoczność.

Przykładowy produkt: oświetlenie tablicy rejestracyjnej LED
Bardzo płaska lampka LED oświetlenia tablicy rejestracyjnej marki HELLA oferuje wysoką moc światła dzięki 4 diodom LED wysokiej mocy i precyzyjnej soczewce, a to przy bardzo niskim zużyciu energii. Oświetlenie tablicy rejestracyjnej jest dostępne zarówno w wersji do montażu wpuszczanego nad tablicą, jak również montażu zewnętrznego z boku tablicy. Wersja do montażu zewnętrznego wyróżnia się optymalną wydajnością światła, dlatego do oświetlenia tablicy wystarczy tylko jedna lampka. W przypadku wersji wpuszczanej konieczne są dwie lampki. Wersja zewnętrzna nadaje się szczególnie do przyczep.
Stopień ochrony IP 6K9K gwarantuje wysoką pyłoszczelność i wodoszczelność. Lampkę oświetlenia tablicy rejestracyjnej HELLA z tradycyjną żarówką można bez problemu wymienić na energooszczędną wersję LED.

04/06/2016
  • Oświetlenie LED tablicy rejestracyjnej do samochodów ciężarowych
  • Print