SUVy i samochody terenowe na ekstremalne trasy
BACK
01_Jeep-Trailcat_1168px
02_Land-Rover-Defender-Umbau_1168px
03_Lada-Niva-Umbau_1168px
04_Mitsubishi-Pajero-Umbau_1168px
05_Jeep-Wrangler-Umbau_1168px
07_Ford-Ranger-Umbau_1168px
08_Land-Rover-Defender-Umbau_1168px
09_Jeep-Wrangler-Umbau_1168px
10_Land-Rover-Defender-Umbau_1168px
11_Ford-F250-Umbau_1168px
12_Toyota-FJ-Cruiser_1168px

SUVy i samochody terenowe na ekstremalne trasy

04/22/2019

Kto chce jechać w naprawdę ekstremalny teren, potrzebuje czegoś więcej niż modny SUV, który nadaje się najwyżej na zwykłe polne drogi. W naszej galerii zobaczysz prawdziwych twardzieli

Rynek SUVów przeżywa rozkwit. Ze względu na swoją optykę i rozmiary pojazdy typu Sports Utility Vehicle, czyli pojazdy sportowo-użytkowe - w skrócie SUV - utożsamia się często z "pojazdami terenowymi" - co wywołuje na zmęczonych twarzach fanów prawdziwej jazdy terenowej najwyżej uśmiech politowania. Dla nich ważne są elementy wyposażenia i cechy, jakich nie może zaoferować żaden SUV. Takie jak prześwit, usztywniacze osi czy przekładnie redukcyjne. Decydujące znaczenie ma też wysokość brodzenia, czyli miara możliwości pokonywania rozlewisk i cieków wodnych, a także kąty nachylenia skarp i stoków, które może pokonać samochód. Nie wystarcza tu często standardowa oferta producentów samochodów terenowych. W środowisku konieczne są więc autorskie modyfikacje, przy czym im więcej walki, tym lepiej. Często oznaczają one utratę możliwości rejestracji samochodu. Właściciele takich pojazdów używają ich więc do jazd po żwirowniach i trasach terenowych. Możliwości są w tym zakresie praktycznie nieograniczone. Poniższe slajdy pokazują kilka wyjątkowo udanych przeróbek!

Przeróbki
Zobacz tutaj, jakie oryginalne modele samochodów terenowych pokazane w galerii były podstawą przeróbek - i co z nich powstało:

Jeep Wrangler
Marzenie wszystkich wielbicieli Jeepa: model Wrangler, przebudowany przez samych Amerykanów, ma moc ponad 700 KM. Dzięki grubym oponom dosłownie przelatuje przez każdy teren.

Land Rover Defender 110 Station

Styl Jamesa Bonda: replika samochodu z filmu "Spectre" Grahama Costera wygląda dziś tak, jakby wybierała się na wojnę. Wcześniej była nadającym się już tylko na złom Land Roverem Defenderem 110 Station

Lada Niva

Offroad z Rosji: Lada Niva stacza się z linii produkcyjnych już od 40 lat - choć wygląda niekoniecznie tak, jak po udoskonaleniu przez swojego właściciela. Rejestracja? Zapomnij.


Mitsubishi Pajero

Niech żyje sport: Mitsubishi Pajero optymalnie przygotowany przez swojego właściciela na rajd "German Offroad Masters" (GORM). Ta impreza rajdowa jest wspierana przez firmę HELLA.

Jeep Wrangler - drugi raz

Przyczepność nawet tam, gdzie robi się nieprzyjemnie: Jeep Wrangler z warsztatu J&D Offroad nie daje się zatrzymać w żadnym błocie dzięki odpowiednio dopasowanym 42-calowym kołom. Znajdująca się z przodu wyciągarka to coś raczej dla innych

Ford Ranger

Samochód na ekspedycje: ten zmodyfikowany, wyższy Ford Ranger jest wyposażony w kabinę mieszkalną. Nie nadaje się na trasy terenowe, ale jest za to idealny w pełnej przygód podróży

Land Rover Defender Drugi

Replika high-tech: wygląda jak stary "Landy", ale to najnowszej generacji Defender w optyce retro - wyposażony w najnowocześniejszą technologię, na przykład w reflektory dodatkowe HELLA Luminator.

Jeep Wrangler - po raz trzeci

Strome podjazdy: w terenie dobry jest już całkiem zwykły Wrangler. Ale ta wykonana przez braci Klingenberg przeróbka to klasa sama w sobie, która dzięki długoramiennemu podwoziu bez wysiłku pokonuje strome rampy

I znowu Land Rover Defender

Kolejna przeróbka Land Rovera: myślenie techniczne było prawidłowe, ale kierowca i tak utopił samochód w dziurze wodnej - mimo monstrualnych opon.

Ford F250 Pickup

Wysoko, wysoko: ten Ford F250 Pickup ma zoptymalizowane podwozie i oświetlenie. Moc silnika wysokoprężnego to (250 KM) i wysoki moment obrotowy (684 Nm) zostały zachowane.

Toyota FJ Cruiser

Prawdziwa egzotyka: model Toyota FJ Cruiser nigdy nie był dostępny w Niemczech. Został sprowadzony z USA, co nie przeszkodziło nowemu właścicielowi w dokonaniu technicznej optymalizacji pojazdu.