Moduł LED 90 mm L4060
Samochody ciężarowe
Moduł LED 90 mm L4060
04/06/2016
Moduł LED L4060 — innowacyjne uzupełnienie serii LED 90 mm firmy HELLA o wersję LED
Grupa produktów LED L4060 firmy HELLA otwiera nowe perspektywy designu
Nowy moduł LED 90 mm L4060 firmy HELLA na rysunku
Seria L4060 to uzupełnienie serii modułów 90 mm firmy HELLA o kolejne wersje LED. Dzięki swej modułowości i elastyczności seria ta jest przeznaczona do najróżniejszych zastosowań i oferuje różne funkcje oświetlenia, np. światło drogowe, światło przeciwmgłowe, kierunkowskaz, światło do jazdy dziennej i światło pozycyjne. Obudowa ze zintegrowaną elektroniką jest wykonana z ciśnieniowego odlewu aluminium, dzięki czemu jest szczególnie wytrzymała. Klosz wykonany z poliwęglanu jest odporny na uderzenia kamieni. Reflektory te wyróżniają się charakterystycznym wyglądem dzięki jednolitemu światłu do jazdy dziennej, światłu pozycyjnemu lub kierunkowskazowi w kształcie pierścienia. Zastosowane tu poliwęglanowe soczewki o wymiarach 40 x 60 mm są bardzo lekkie i otwierają całkowicie nowe możliwości i swobodę aranżacji, zapewniając różny rozdział światła przeciwmgłowego, światła drogowego i światła doświetlania zakrętów.
W ramach kompatybilnych możliwości montażowych posiadane oświetlenie halogenowe można bez problemu wymienić na moduły LED.
04/06/2016
Reflektory modułowe 90 mm sprawdzają się doskonale codziennie w milionach samochodów. Ofertę HELLA tworzy obecnie 5 różnych serii o niezwykłej rozpiętości produktów. Nowa grupa produktów LED L4060 otwiera nowe możliwości aranżacyjne poprzez nowy kształt soczewki (40 x 60 mm) oraz chromowe lub czarne osłony. Choć w jednym module są zrealizowane trzy różne funkcje światła i nie jest potrzebna dodatkowa elektronika, reflektor wyróżnia się bardzo kompaktowym kształtem. Oprócz tego posiada wszystkie zalety technologii LED. Mniejszy pobór mocy zapewnia mniejsze spalanie a ponadto redukuje emisję CO2. Dzięki bezobsługowości oraz pasywnemu chłodzeniu wymiana żarówek należy już do przeszłości. Warto również wspomnieć o poprawie bezpieczeństwa kierowcy. Światło reflektorów LED jest zbliżone swoją barwą do światła dziennego, co zapewnia lepszą widoczność i zapobiega szybkiemu męczeniu wzroku.
Rzeczą unikalną są oferowane przez HELLA opcje wymiany oświetlenia na technologię LED. HELLA jako jedyny producent na rynku oferuje możliwość wymiany na technologię LED dla wszystkich jedno- i wielofunkcyjnych modułów halogenowych i ksenonowych 90 mm, co zapewnia maksymalną elastyczność i najwyższe korzyści dla klienta.
Za pomocą innowacyjnego  konfiguratora 90 mm można szybko i łatwo wypróbować, jakie istnieją możliwości seryjnego wyposażenia w moduły LED 90 mm firmy HELLA.
04/06/2016

Napięcie robocze: zasilanie wielonapięciowe 9 – 33 V

Funkcje: światło drogowe, światło przeciwmgłowe, światło do jazdy dziennej, światło pozycyjne, kierunkowskaz i światło zakrętowe

Sposób podłączenia: zintegrowana wtyczka FEP, 4-pinowa; adapter na wtyczkę DEUTSCH

Specyfikacja*: Norma HELLA N67101 1.2 Car Premium / 3.2 Caravan Premium / 4.1 Bus / 6.1 Truck / 7.2 Agro Plus

Homologacja: ECE / SAE

  • Światło drogowe ECE-R112 S01 / SAE J566, FMVSS108
  • Światło przeciwmgłowe ECE-R19 F3 Serie 04 / SAE J583
  • Światło do jazdy dziennej ECE-R87 / SAE J2087
  • Światło pozycyjne ECE-R7 / SAE J222
  • Światło doświetlania zakrętów ECE-R119 / SAE J852

* Do wszystkich reflektorów LED wymagane jest stosowanie bezpiecznika 3A firmy HELLA. Bezpiecznik >3A nie jest wystarczający, aby w razie potrzeby odłączyć zasilanie. W razie nieznajomości parametrów zabezpieczenia trzeba użyć dodatkowo zewnętrznego uchwytu bezpiecznika (np. 8JD 743 557-021). Niewłaściwe zabezpieczenie w razie uszkodzenia i dostania się do środka wody może spowodować stopienie lub nawet spalenie produktu.

04/06/2016
  • Print
APLIKACJE & USŁUGI
Picture

Mali pomocnicy — wielkie wsparcie: aplikacje i usługi firmy HELLA.

KATALOG ONLINE HELLA
Picture

Wszystkie produkty HELLA jednym kliknięciem myszy. W naszym katalogu online.

WSZYSTKO DO PRZYCZEP
Picture

Na naszej stronie poznasz cały świat produktów do przyczep firmy HELLA.