HELLA pimps your Truck – praca w lesie w nowym blasku!
BACK
10058365a_AM0_1_1168
10058368a_AM0_2_1168
10058385a_AM0_3_1168
10058387a_AM0_4_1168
10058257a_AM0_6_1168

HELLA pimps your Truck – praca w lesie w nowym blasku!

03/25/2019

Dla Andre Howe, jednego z głównych zwycięzców kampanii „HELLA pimps your Truck”, udział w niej był zdecydowanie warty zachodu, ponieważ nagrodą główną był nowy system oświetlenia do jego samochodu – pełnowymiarowego zestawu do transportu drewna z żurawiem załadunkowym.
Tutaj dowiesz się, w jakie produkty HELLA samochód został wyposażony w ramach akcji i co w nich sprawia, że Andre może teraz oświetlić swoje stanowisko pracy w lesie jak za dnia!

 

W szczegółowej wstępnej rozmowie najpierw zostały określone wymagania dla nowego oświetlenia HELLA – ponieważ jak wiadomo każdy obszar zastosowania ma swoją własną specyfikę. Dotyczy to szczególnie „nocnych zmian” w przemyśle drzewnym.
Pojawiły się następujące główne wymagania:

  • Znacznie szersze oświetlenie terenu, zwłaszcza dlatego, że żuraw pokrywa duży obszar pracy 360°
  • Lepsze oświetlenie dalszego zasięgu, aby zoptymalizować widoczność na większe dystanse, a tym samym polepszyć „terenowość” samochodu
  • Poprawa bezpieczeństwa dzięki znacznie lepszej widoczności, osiągnięta dzięki jaśniejszemu oświetleniu całego obszaru pracy

 

Jak ustalono, tak zrobiono. Po określeniu specyfikacji przystąpiono do pracy. Pierwsze wyzwanie: znalezienie odpowiedniego pomieszczenia, w którym zmieści się duży samochód do transportu drewna z żurawiem. Skorzystaliśmy z warsztatu firmy Hermann Siekmann GmbH & Co KG z Brilon. Firma ta specjalizuje się w obsłudze i naprawach samochodów MAN i Scania, zatem mieliśmy idealne warunki do profesjonalnego montażu!

 

Najpierw w samochodzie zamontowano mocne, energooszczędne oświetlenie LED HELLA. Produkty są naprawdę efektowne:

 

HELLA Lightbar 350: Listwa świetlna dzięki swej lekkiej konstrukcji została zamontowana parami z przodu kabiny kierowcy. Zapewnia nie tylko znacznie lepszą widoczność na długich dystansach w terenie, ale również na drodze.

 

HELLA Q90 compact LED: Kompaktowy i mocny reflektor roboczy jest idealny do montażu w warunkach ograniczonej przestrzeni (tutaj w strefie wejścia). Zapewnia lepsze oświetlenie otoczenia po obu stronach przedniej strefy manewrowej.

 

HELLA Power Beam 1800 compact z oświetleniem dalekosiężnym: Ten reflektor roboczy, dla którego wykonano dodatkowe obudowy ochronne specjalnie do warunków terenowych, został zamontowany po obu stronach w górnej części windy z tyłu. W ten sposób zapewniono szerokie i optymalne oświetlenie otoczenia pracy żurawia.

 

HELLA Power Beam 1800 compact z oświetleniem bliskiego zasięgu: Mocny reflektor roboczy oświetla tylne pole manewrowe z boku po obu stronach pojazdu i pomaga podczas manewrowania w trudnym terenie i na stromych odcinkach – nawet na przyczepie.

 

HELLA Power Beam 1000 compact: Oba kompaktowe reflektory robocze w wersji światła cofania, każdy z sześcioma mocnymi diodami LED, zostały zamontowane z tyłu samochodu, gdzie znacznie poprawiają widoczność w tylnej strefie roboczej w porównaniu ze standardowymi światłami tylnymi. Dotyczy to również przyczepy.

Szczególną uwagę zwrócono następnie na jeden z najważniejszych sprzętów do pracy w lesie, czyli żuraw załadunkowy . Zamontowano tam następujące produkty:

 

HELLA Ultra Beam II: Mocna podwójna lampa o mocy 4000 lumenów wyposażona w efektywną technologię LED zapewnia optymalne oświetlenie. Umieszczono ją po środku ramienia chwytaka, przez co zapewnia operatorowi dźwigu doskonałą pomoc podczas pracy. Zapewnia to optymalne oświetlenie podczas pracy z chwytakiem nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

 

Dwa kolejne HELLA Power Beam 1800 compact z oświetleniem najbliższego otoczenia zostały zamontowane na górze obrotowego fotela żurawia, przez co poprawiły bezpośrednie pole widzenia operatora żurawia w najbliższym otoczeniu. Zapewnia to płynne rozszerzenie oświetlenia obu reflektorów Ultra Beam II.

 

Z tyłu pod fotelem żurawia zamontowano dwa kolejne mocne światła HELLA Modul 70 LED gen. 3, które dzięki elastycznym możliwościom ustawienia na potrzeby oświetlenia sytuacyjnego mogą być używane również w obszarze tylnej osi pojazdu, co jest szczególnie korzystne np. przy montażu łańcuchów, stosowanych nie tylko w śniegu, ale również w głębokim błocie.

 

W ramach montażu nowego oświetlenia wymieniono również boczne światła obrysowe na samochodzie na nowe produkty HELLA – sprzęt o tak imponujących wymiarach musi być zawsze dobrze widoczny dla innych uczestników ruchu.

 

Perfekcyjnie dobrany pakiet oświetlenia zamienia teraz noc w dzień dla Andre podczas wymagających prac w lesie, zapewniając nie tylko lepszą wydajność pracy, lecz także większe bezpieczeństwo. Jaśniejsze oświetlenie umożliwia również dzięki lepszej widoczności jeszcze precyzyjniejsze manewrowanie, co pozwala chronić roślinność w lesie!

 

W naszej rozmowie ze szczęśliwym zwycięzcą możesz przeczytać o jego pozytywnych doświadczeniach z nowym oświetleniem!

Dalsze informacje o reflektorach roboczych HELLA znajdziesz tutaj