VW Passat - Zmniejszona skuteczność hamowania wzgl. niedostateczne wzmocnienie siły hamowania | HELLA PAGID

VW Passat

Rok produkcji: 04.2015 bis 10.2015

Wszystkie pojazdy z funkcją „inteligentnej ochrony pieszych“

Zmniejszona skuteczność hamowania wzgl. niedostateczne wzmocnienie siły hamowania

Przyczyną wyżej wymienionej usterki może być wadliwy agregat ESC elektrycznego systemu kontroli stabilności pojazdu. Uszkodzone wzgl. zakleszczone tłoki uniemożliwiają kontrolowane wytwarzanie lub redukcję ciśnienia w hydraulicznym układzie hamulcowym. Ze względu na to, że producent nie przewiduje możliwości naprawy tej jednostki hydraulicznej, konieczna jest wymiana całego podzespołu.

Wskazówka dotycząca naprawy

Producent pojazdu usunął już problem i powiadomił właścicieli samochodów. Należy jednak założyć, że nie wszystkie pojazdy zostały sprawdzone lub usprawnione w ramach działań naprawczych.

W przypadku naprawy zaleca się wcześniejszy kontakt z autoryzowanym sprzedawcą w celu ustalenia jej przebiegu.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.