VW CC - Odgłosy przy ruchach kierownicy | HELLA

VW

CC

Rok produkcji: 2011 - 2017

Odgłosy przy ruchach kierownicy

W tym przypadku klient reklamuje odgłos tarcia w obszarze kolumny kierownicy podczas używania/obracania kierownicy.

Jedną z możliwych przyczyn opisanego wyżej problemu może być niedosmarowanie zestyków ślizgowych poduszki powietrznej kierowcy na kolumnie kierownicy.

Wskazówka dotycząca naprawy:

- Wymontować poduszkę powietrzną kierowcy (uwaga: prace przy poduszkach powietrznych mogą być wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowany personel).

- Nasmarować zestyki ślizgowe poduszki powietrznej na kolumnie kierownicy specjalnym środkiem smarnym zalecanym przez producenta pojazdu (G 052 172 M2).

- Ponownie zamontować poduszkę powietrzną kierowcy.

Następnie przeprowadzić jazdę próbną w celu sprawdzenia skuteczności naprawy i odczytać kody błędów za pomocą odpowiedniego urządzenia diagnostycznego.

WSKAZÓWKA:

W tym kontekście należy pamiętać, że prace te mogą być wykonywane wyłącznie przez autoryzowany warsztat i należy przestrzegać wskazówek producenta pojazdu dotyczących naprawy i konserwacji!

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.