Toyota Prius - Przeciążenie elektronicznego regulatora systemu hybrydowego | HELLA

Toyota

Prius

Rok produkcji: od 2009

Przeciążenie elektronicznego regulatora systemu hybrydowego

W wyżej wymienionych pojazdach po mocnym przyspieszeniu może być uaktywniany program pracy awaryjnej.

Zbyt silne przyspieszanie może spowodować przeciążenie elektronicznego regulatora systemu hybrydowego, wskutek czego pojazd aktywuje program pracy awaryjnej.

Producent pojazdu usunął już problem i powiadomił właścicieli samochodów, których dotyczy ta usterka w ramach akcji serwisowej.

Należy jednak założyć, że z różnych względów nie wszystkie pojazdy zostały sprawdzone lub naprawione.

W przypadku pojazdów, których dotyczy ta usterka, w warsztacie przeprowadza się aktualizację oprogramowania.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.