Toyota IQ - Dymienie | HELLA

Toyota

IQ

Silnik: wysokoprężny 1,4 litra

Rok produkcji: 10/2008-09/2010

Nr podwozia: J000115-J003875

Dymienie

W wyżej wymienionych pojazdach podczas jazdy może powstawać dym.

W chłodnicy powietrza doładowującego może się gromadzić olej silnikowy, który następnie dostaje się do komory spalania, co może powodować dymienie podczas pracy silnika.

Przyczyną ww. problemu mogą być wadliwe pompy podciśnieniowe, turbosprężarki i/lub błąd oprogramkowania.

Producent pojazdu usunął już problem i powiadomił właścicieli samochodów, których dotyczy ta usterka.

Należy jednak założyć, że z różnych względów nie wszystkie pojazdy zostały sprawdzone lub naprawione.

W przypadku pojazdów, których dotyczy ta usterka, w autoryzowanym warsztacie przeprowadza się aktualizację oprogramowania.

Turbosprężarka i pompa podciśnieniowa są sprawdzane pod kątem nieszczelności, w razie potrzeby wadliwe części są wymieniane.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.