Subaru Trezia - Awaria układu kierowniczego ze wspomaganiem | HELLA

Subaru

Trezia

Rok produkcji: 2011

Awaria układu kierowniczego ze wspomaganiem

W powyższych pojazdach może dojść do awarii układu kierowniczego ze wspomaganiem.

Przyczyną może być uszkodzenie przekaźnika sterownika wspomagania kierownicy. Podczas produkcji sterownika w określonych warunkach do wnętrza przekaźnika może się przedostać wilgoć. To może spowodować spięcie, a w konsekwencji awarię układu kierowniczego ze wspomaganiem.

Kierownica ciężko chodzi, dodatkowo kierowca jest ostrzegany przez komunikaty optyczne i akustyczne o awarii (lampka ostrzegawcza i sygnał ostrzegawczy). Mimo awarii wspomagania kierownicy pojazdem można w dalszym ciągu kierować.

Producent pojazdu pracuje już nad rozwiązaniem tego problemu, a właściciele odpowiednich pojazdów zostali już powiadomieni.

W pojazdach, których dotyczy problem, warsztat specjalistyczny wymienia uszkodzony przekaźnik.

Naprawa zostaje zarejestrowana w systemie gwarancyjnym pod odpowiednimi numerami podwozia.

Należy się jednak liczyć z tym, że z różnych powodów nie wszystkie pojazdy zostały sprawdzone lub naprawione.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.