Renault Kangoo 1 - Zamek centralny nie otwiera lewych drzwi przesuwnych | HELLA

Renault

Kangoo 1

Wszystkie modele z zamkiem centralnym i drzwiami przesuwnymi z lewej strony

Rok produkcji: 2003 – 2006

Zamek centralny nie otwiera lewych drzwi przesuwnych

Jeśli w tym modelu pojazdu zostanie stwierdzona powyższa usterka, to przyczyną błędu może być wadliwy czujnik we wlewie paliwa lub niewłaściwa pokrywa wlewu paliwa.

Funkcja zabezpieczająca pojazdu ma za zadanie zapobiegać urazom lub uszkodzeniom podczas otwierania drzwi przesuwnych przy otwartej pokrywie wlewu paliwa.

Inaczej drzwi przesuwne kolidowałyby z pokrywą wlewu paliwa.

Rozpoznawanie odbywa się za pomocą czujnika indukcyjnego we wlewie paliwa, który rozpoznaje zintegrowany magnes w pokrywie wlewu.

W takim przypadku należy sprawdzić działanie czujnika oraz zgodność pokrywy.

W razie potrzeby wadliwą część należy wymienić.


 

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.