Renault Espace IV - Tempomat nie utrzymuje ustawionej prędkości jazdy | HELLA

Renault

Espace IV

Silnik: 2,0 Turbo

Kod silnika: F4Rt wszystkie modele

Rok produkcji: 2006 - 2010

Tempomat nie utrzymuje ustawionej prędkości jazdy

Jedną z możliwych przyczyn powyższego problemu może być wadliwe oprogramowanie (sterownika silnika).

Po zaprogramowaniu systemu tempomatu na żądaną prędkość jazdy nie jest ona utrzymywana przez jadący pojazd.

Wskazówka dotycząca naprawy

W celu wykluczenia innych możliwych przyczyn usterki należy przeprowadzić kontrolę układu elektrycznego i mechanicznego (zgodnie ze specyfikacją producenta pojazdu), a także odczyt kodów usterek za pomocą odpowiedniego testera diagnostycznego.

Jeżeli w sterowniku silnika nie zdiagnozowane żadne usterki i nie są w nim zapisane żadne kody usterek, konieczne jest przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania sterownika silnika.

Następnie należy przeprowadzić jazdę próbną w celu sprawdzenia skuteczności czynności naprawczej.

WSKAZÓWKA:

W tym kontekście należy pamiętać, że prace te mogą być wykonywane wyłącznie przez autoryzowany warsztat i należy przestrzegać wskazówek producenta pojazdu dotyczących naprawy i konserwacji!

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.