Renault Espace IV - Rozładowany akumulator, nie uruchamia się silnik | HELLA

Renault

Espace IV

Silnik: 2,0 dCI

Rok produkcji: 2012 - 2015

wszystkie modele z automatyczną skrzynią biegów

Rozładowany akumulator, nie uruchamia się silnik

Przyczyną wyżej wymienionego problemu może być wadliwy przekaźnik sterownika wentylatora dmuchawy.

W tej sytuacji nawet po wyłączeniu zapłonu silnik dmuchawy klimatyzacji może pracować do momentu rozładowania akumulatora.

W takim przypadku uszkodzony przekaźnik należy wymienić na przekaźnik zmodyfikowany przez producenta pojazdu (OE nr 7700844682).

Wskazówka dotycząca naprawy

W celu wykluczenia innych możliwych przyczyn usterki należy przeprowadzić kontrolę układu elektrycznego i mechanicznego (zgodnie ze specyfikacją producenta pojazdu), a odczytać kody usterek za pomocą odpowiedniego testera diagnostycznego. (kody błędów nie zostały zapisane w sterowniku silnika)

Przed montażem przekaźnika należy najpierw sprawdzić wzrokowo, czy gniazdo przekaźnika nie jest zanieczyszczone i uszkodzone, w razie potrzeby wyczyścić je odpowiednimi środkami albo, w przypadku uszkodzenia, wymienić zgodnie z instrukcjami producenta pojazdu.

Przy podłączaniu przekaźnika należy się upewnić, że jest on prawidłowo osadzony w gnieździe przekaźnika.

Następnie należy przeprowadzić jazdę próbną w celu sprawdzenia skuteczności czynności naprawczej.

WSKAZÓWKA:

W tym kontekście należy zawsze przestrzegać wskazówek producenta pojazdu dotyczących naprawy i konserwacji!

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.