Range Rover IV / Sport - Hak holowniczy przyczepy nie odchyla się | HELLA

Land Rover

Range Rover IV (LG)

Rok produkcji: 2013 – 2017 VIN (100000-298588)

Range Rover Sport (LW)

Rok produkcji: 2014 VIN (300695-396029) 2016 VIN (555165-657961)

Hak holowniczy przyczepy nie odchyla się

Jeśli powyższy problem zostanie stwierdzony, jedną z możliwych przyczyn może być uszkodzony zespół sterujący elektrycznie odchylanym hakiem holowniczym.

WSKAZÓWKA DOTYCZĄCA NAPRAWY:

Aby wykluczyć inne przyczyny nieprawidłowego działania, należy wizualnie sprawdzić i w razie potrzeby naprawić urządzenia peryferyjne w obszarze haka holowniczego pod kątem dalszych uszkodzeń.

Jeśli nie zostały stwierdzone żadne inne uszkodzenia, to należy wymienić sterownik.

-Numer katalogowy OE sterownika: VPLGT0215

Następnie należy przeprowadzić jazdę próbną w celu sprawdzenia skuteczności naprawy.

WSKAZÓWKA:

W tym kontekście należy pamiętać, że prace te mogą być wykonywane wyłącznie przez autoryzowany warsztat i należy przestrzegać wskazówek producenta pojazdu dotyczących naprawy i konserwacji!

Uwaga: pojazd elektryczny!

Elementy wysokonapięciowe, występuje ryzyko wypadku i zranienia (porażenie prądem)!

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.