Porsche 911 (991) Komunikat o usterce wentylatora chłodnicy

Karta katalogowa
ProducentPorsche
Model pojazdu911 (991)
SilnikWszystkie modele
Rok produkcji2011 - 05.2016
ObjawyKomunikat o usterce: „Usterka wentylatora chłodnicy, unikać pełnego obciążenia silnika, możliwa dalsza jazda"

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Porsche 911 (991) Komunikat o usterce wentylatora chłodnicy

Jeśli komunikat pojawi się w wyżej wymienionych pojazdach podczas jazdy: 

 

„Usterka wentylatora chłodnicy, unikać pełnego obciążenia silnika, możliwa dalsza jazda", 

 

przyczyną może być uszkodzenie wentylatora chłodnicy. 

Chłodnice znajdują się po lewej i prawej stronie za kratką wentylacyjną w zderzaku (Zdjęcie 1). Dostęp do wentylatorów jest możliwy z nadkola, jeżeli najpierw zostanie usunięta osłona nadkola (Zdjęcie 2).

 

Aby zaradzić tej sytuacji, należy sprawdzić okablowanie obu wentylatorów, jak również same wentylatory pod kątem przenikania wilgoci. Jeśli na przykład na złączach występuje korozja, jest to wyraźna wskazówka dotycząca przyczyny komunikatu o usterce. Następnie należy oczyścić i w razie potrzeby naprawić złącza. Konieczna może być również wymiana wentylatora chłodnicy.

WSKAZÓWKA

Zdjęcia przedstawiają prawą stronę pojazdu.


TO TEŻ MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.