Peugeot 406 - Silnik wyłącza się po rozruchu | HELLA

Peugeot

406 2,0 Hdi 110

Rok produkcji: 2001

Kod silnika: RHZ (DW 10 ATED)

Silnik wyłącza się po rozruchu

W wymienionym pojeździe silnik wyłącza się po uruchomieniu i próbie jazdy. Dodatkowo późniejsze uruchomienie silnika jest bardzo utrudnione.

Podczas odczytywania pamięci błędów pojawia się następujący komunikat:

- Czujnik ciśnienia szyny uszkodzony

W pierwszej kolejności należy sprawdzić ciśnienie paliwa przy użyciu testera diagnostycznego.

Jeżeli zostanie stwierdzone bardzo niskie ciśnienie albo jego brak, może to oznaczać uszkodzenie bezpiecznika pompy zasilającej lub przekaźnika zasilania głównego.

W celu rozwiązania problemu należy sprawdzić i w razie potrzeby wymienić bezpiecznik i przekaźnik zasilania głównego.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.