Peugeot 4007 / 407 / 807 - Zachowanie podczas rozruchu i moc silnika są niewystarczające, dodatkowo świeci lampka kontrolna silnika | HELLA

Peugeot

Modele: 4007 / 407 / 807

Rok produkcji: od 2006

Silnik: 2,2 HDI FAP, DW12, kod: 4HX / 4HY

Zachowanie podczas rozruchu i moc silnika są niewystarczające, dodatkowo świeci lampka kontrolna silnika.

W sterowniku silnika są zapisane następujące kody błędów:

- P0087/135 jednoznaczny z:

Ciśnienie układu paliwa; ciśnienie za niskie.

- P0093/147 jednoznaczny z:

Układ paliwa; stwierdzono dużą nieszczelność.

W takim przypadku filtr paliwa może być zatkany.

Przyczyną jest fakt, że w wyniku zastosowania dodatku do paliwa Eolys 176 (zalecany przez producenta pojazdu) powstała masa o konsystencji szlamu, która zatkała filtr paliwa.

W celu rozwiązania problemu należy wymienić filtr paliwa.

Producent pojazdów wymienił dodatek Eolys 176. Zamiast dodatku Eolys 176 (generacja filtrów cząstek stałych 1 i 2) obecnie stosowany jest wyłącznie nowy dodatek Infineum (generacja filtrów cząstek stałych 3).

W powyższym silnikach cykle konserwacji filtra paliwa zostały skrócone dodatkowo z 60 000 km do 30 000 km lub do 20 000 km. Warsztaty specjalistyczne zostały o tym poinformowane i w razie potrzeby sprawdzają odpowiednie pojazdy.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.