Opel Omega B - Czujnik deszczu i światła nie działa | HELLA

Opel

Omega B

Wszystkie modele: 05/2000 do 05/2002

Czujnik deszczu i światła nie działa

Jeżeli w wymienionych pojazdach zostanie zgłoszona usterka/brak działania automatycznych wycieraczek, jako źródło problemów należy wziąć pod uwagę oba przekaźniki czujnika deszczu. Należy je sprawdzić i w razie potrzeby wymienić. Oba przekaźniki znajdują się w skrzynce bezpiecznikowej (komora silnika).

Od numeru VIN W0L0VBF6921061034 wzwyż są stosowane zmodyfikowane lub zoptymalizowane przekaźniki czujnika deszczu (2 sztuki).

- Część zamienna nr 93175483

- Nr katalogowy 62 38 627

Wskazówka:

Jeżeli analiza usterki wykaże uszkodzenie czujnika deszczu (elektronika sterująca), to także w tym przypadku należy wymienić oba przekaźniki czujnika deszczu (patrz wyżej).

Dodatkowe wskazówki dotyczące wymiany czujnika deszczowego światła są dostępne w bazie danych informacji technicznych.

- Wymienić czujnik deszczu i światła przy użyciu silikonowego zestawu naprawczego.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.