Opel Mokka - Ciągły sygnał dźwiękowy asystenta parkowania | HELLA

Opel

Mokka

Wszystkie modele z asystentem parkowania

Ciągły sygnał dźwiękowy asystenta parkowania

W przypadku wyżej wymienionych pojazdów po włączaniu biegu wstecznego może być słyszalny ciągły sygnał asystenta parkowania (inaczej PDC, Park Distance Control).

Rozwiązanie problemu:

Najpierw należy odczytać rejestrator błędów przy użyciu odpowiedniego testera diagnostycznego.

Następnie należy sprawdzić komponenty osprzętu (czujniki, kable itd.) pod kątem zanieczyszczeń i uszkodzeń. Jeżeli w tym zakresie nie zostały stwierdzone żadne błędy, przyczyną opisanego wyżej problemu może być wadliwe oprogramowanie sterownika systemu asystenta parkowania (PDC, Park Distance Control).

W tej sytuacji należy się zwrócić do autoryzowanego serwisu, który dokona aktualizacji oprogramowania sterownika.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.