Opel Meriva B - kod błędu 84 | HELLA

Opel

Meriva B

Rok modelowy: 2011

Silnik: A17DT / A17DTC / A17DTS

Za wysoka temperatura powietrza dolotowego /

kod błędu 84 /

zredukowana moc silnika

W podanych powyżej samochodach w DIC (Driver Information Center) może pojawić się następujący komunikat:

Kod 84 (zredukowana moc silnika).

Z powodu problemów z temperaturą w DIC może pojawić się podany powyżej kod błędu. Moc silnika zostanie zmniejszona.

Problem dotyczy samochodów o następującym numerze VIN:

W0LSH9EF6B4000002 - W0LSH9EF7B4408718

Możliwa przyczyna:

Nieodpowiednie osłony atrapy chłodnicy utrudniają chłodzenie chłodnicy powietrza doładowującego. Wiatr podczas jazdy nie jest w stanie schłodzić dostatecznie chłodnicy powietrza doładowującego.

Rozwiązanie problemu:

Problem można rozwiązać poprzez wyczepienie i usunięcie osłon atrapy chłodnicy od zewnątrz przez otwór w dolnej atrapie.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.