Opel Insignia - Przegrzewanie silnika | HELLA

Opel

Insignia

Rok modelowy: 2009-2010

Silnik: A16XER / A18XER

Przegrzewanie silnika /

awaria termostatu

W wymienionych pojazdach może dochodzić do przegrzania sinika z powodu uszkodzenia termostatu czynnika chłodniczego.

Ze względu na mikropęknięcia w obudowie termostatu wypełnienie woskowe może się wydobywać na zewnątrz, utrudniając otwieranie się termostatu. W skrajnych przypadkach może to spowodować uszkodzenie silnika.

W reakcji na problem producent zabudowuje fabrycznie ulepszony termostat w pojazdach o numerach podwozia od:

VIN: W0LGM67C191102001 -

Uwzględnić tą informację zwłaszcza w przypadku reklamacji dotyczących temperatury silnika/czynnika chłodniczego.

Porada: Jeżeli numer podwozia pojazdu znajduje się w powyższym zakresie, termostat należy wymienić ze względów ostrożności nawet wtedy, gdy nie była zgłaszana powyższa reklamacja.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.