Opel Corsa-C - Silnik pracuje niespokojnie | HELLA

Opel

Corsa-C

Rocznik 2004 do 2007

Silnik 1,7 L CDTI, kod silnika Z17DTH

Silnik pracuje niespokojnie

Jeżeli klient zareklamuje wyżej opisany błąd, to jego przyczyną może być zanieczyszczenie jednostki dozującej. Ponadto klient może zgłaszać trudności z uruchomieniem i gaśnięcie silnika. Podczas odczytywania kodu błędu może zostać zarejestrowany kod P0 190 (ciśnienie w listwie rail poza wymaganym zakresem). W takim przypadku postępować w następujący sposób:

1. Za pomocą testera diagnostycznego sprawdzić ciśnienia listwy rail w punktach menu „Silnik” i „Parametry i wartości pomiarów”.

2. Jeśli wartości rzeczywiste odbiegają od zadanych, to prawdopodobnie doszło do zanieczyszczenia jednostki dozującej. Przyczyną wspomnianego błędu mogą być już cząstki o wielkości ponad 0,3 mm.

3. W takim przypadku jednostka dozująca musi zostać wymieniona (patrz rys.).

Jednostka dozująca występuje jako część zamienna, dzięki czemu nie trzeba wymieniać całej pompy wysokociśnieniowej. Ze względu na podatność na zanieczyszczenia podczas naprawy należy bezwzględnie przestrzegać czystości.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.