Opel Astra K - Odgłosy w obszarze słupka C | HELLA

Opel

Astra K

Rok produkcji: 2015 - 2018

Wszystkie wersje 5-drzwiowe

Odgłosy w obszarze słupka C

W tym przypadku naprawy klient skarży się na nieprzyjemny piskliwy dźwięk w obszarze prawego słupka C, występujący podczas jazdy.

Poszukiwanie usterek:

Podczas badania układu mechanicznego zamka drzwi okazało się, że została użyta zbyt długa dolna śruba mocująca płytkę zamka drzwi (rys. 1). Przez to dochodzi do stykania się końcówki śruby z wewnętrzną blachą prawego słupka C (może dotyczyć również lewego słupka C).

Naprawa:

- zdemontować śrubę mocującą (rys. 1)

- skrócić śrubę na końcu o ok. 1,5 mm (rys. 2)

- zamontować śrubę mocującą i dokręcić momentem określonym przez producenta pojazdu

- w razie potrzeby powtórzyć te czynności po lewej stronie (płytka zamka na lewym słupku C)

Następnie należy przeprowadzić jazdę próbną w celu sprawdzenia skuteczności czynności naprawczej.

Należy pamiętać, że prace te mogą być wykonywane wyłącznie przez autoryzowany warsztat i należy przestrzegać wskazówek producenta pojazdu dotyczących naprawy i konserwacji!

Rysunek 1

Rysunek 2

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.