Opel Ampera - Zdeformowany kabel ładujący akumulatora | HELLA

Opel

Ampera

Silnik: 1,4i 16V hybrydowy

Rok produkcji: 2012

Numer nadwozia: …CU105113 - …CU128385

Zdeformowany kabel ładujący akumulatora

Wada kabla ładującego akumulatora może w w przypadku wyżej wymienionych pojazdów powodować przegrzanie i deformację, a nawet stopienie tego kabla.

Wskutek tego problemu akumulator nie jest ładowany lub jest ładowany niedostatecznie.

Wskazówka:

Podczas wykonywania prac przy komponentach wysokonapięciowych (HV) konieczne jest uprzednie pozbawienie instalacji elektrycznej pojazdu napięcia. Prace te mogą wykonywać tylko osoby posiadające specjalne kwalifikacje (wyspecjalizowane w zakresie obsługi samozabezpieczających systemów wysokiego napięcia w pojazdach mechanicznych).

Wskazówka dotycząca naprawy:

Sprawdzić pod kątem uszkodzeń i w razie potrzeby wymienić akumulator, złącza i kabel ładujący.

Producent pojazdu oferuje zmodyfikowany kabel ładujący.

Numer części oryginalnej: 23 453 436

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.