Opel Adam - Świecą ciągle światła hamowania | HELLA

Opel

Adam

Rok produkcji: 2013 do 2018

Świecą ciągle światła hamowania

Jedną z możliwych przyczyn wymienionego wyżej problemu może być nieprawidłowe ustawienie i/lub nieprawidłowa pozycja łącznika świateł hamowania.

Może to powodować ciągłe świecenie świateł hamowania bez aktywacji hamulca.

W sterowniku systemu ABS może też być zapisany kod usterki C0161.

Naprawa:

Sprawdzić działanie łącznika świateł hamowania, w razie potrzeby ponownie go wyregulować. W przypadku usterek należy wymienić i prawidłowo ustawić łącznik świateł hamowania.

Należy poza tym odczytać rejestrator kodów usterek sterownika systemu ABS i usunąć zapisane błędy.Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.