Nissan Micra (K13) / Note (E12) - Silnik gaśnie podczas jazdy | HELLA

Nissan

Micra (K13) / Note (E12)

Rok produkcji: 07/2015 – 01/2016

Silnik: 1,2 DIG-S (HR12DDR)

Silnik gaśnie podczas jazdy

W przypadku wyżej wymienionych pojazdów klienci reklamują, że silnik gaśnie podczas jazdy, po czym nie jest możliwe jego ponowne uruchomienie.

Przyczyną tego problemu może być zwarcie w cewce zapłonowej.

Zwarcie to może spowodować uszkodzenie i awarię bezpieczników, wskutek czego silnik może zgasnąć i może być niemożliwe jego ponowne uruchomienie.

Wskazówka dotycząca naprawy:

Producent pojazdu usunął już problem i powiadomił właścicieli samochodów, których dotyczy ta usterka.

Należy jednak przyjąć, że z różnych względów nie wszystkie pojazdy zostały sprawdzone lub naprawione.

W pojazdach, których dotyczy ten problem, warsztat instaluje nowe cewki zapłonowe.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.