Mercedes Benz Klasa E - Lampka kontrolna silnika włącza się | HELLA

Mercedes Benz

Klasa E (W 211)

Wszystkie pojazdy z numerem silnika 642.xxx

Lampka kontrolna silnika włącza się

 

Jeżeli klient zgłosi opisany błąd, może to oznaczać problem z siłownikiem przepustnic sterujących intensywnością ruchu wirowego (patrz rys. 1). Z turbosprężarki do siłownika przez wąż powietrza może się przedostawać olej. W określonych warunkach może to spowodować zwarcie w siłowniku. Z tego powodu silnik przechodzi do trybu pracy awaryjnej i pojawiają się wpisy kodów pamięci dotyczące siłownika. Mogą się również przepalić bezpieczniki regulacji silnika (F43, F44, rys. 2). Bezpieczniki znajdują się w skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika. Skrzynka bezpiecznikowa znajduje się z przodu w pobliżu osłony przeciwbryzgowej. W takim przypadku należy wymienić siłownik. W następnej kolejności należy usunąć osady oleju nagromadzone w wężu turbosprężarki i w razie potrzeby wymienić bezpieczniki. Po naprawie skasować kody błędów.

 

Rys. 1

Rys. 2

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.