Mazda 2 - Światła mijania nie włączają się automatycznie | HELLA

Mazda

Mazda 2

Rok produkcji: do 07/2011

Wszystkie modele z automatycznym sterowaniem reflektorami

Światła mijania nie włączają się automatycznie

Jeżeli w wymienionych wyżej modelach pojazdów z automatycznym układem sterowania reflektorami przy włączniku reflektorów ustawionym na "AUTO" nie włączają się automatycznie światła mijania, możliwą przyczyną tej sytuacji może być uszkodzony czujnik oświetlenia otoczenia.

Czujnik ten jest zintegrowany z modułem czujnika deszczu.

Naprawa:

Przy rozwiązywaniu problemów należy najpierw sprawdzić działanie manualnego przełącznika reflektorów oraz jego okablowanie i zasilanie pod kątem usterek.

Jeśli nie zostaną wykryte żadne inne usterki, należy sprawdzić i w razie potrzeby wymienić czujnik oświetlenia otoczenia.

W tym kontekście należy zawsze przestrzegać wskazówek naprawczych producenta pojazdu!Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.