KIA Cee’d - Silnik nie ma mocy | HELLA

KIA

Cee’d

Data produkcji: od 2006 do 2012

Wszystkie pojazdy ze zmiennymi fazami rozrządu

Silnik nie ma mocy

Jeżeli klient zgłosi opisany błąd, przyczyną może być uszkodzenie nastawnika wałka rozrządu. W sterowniku silnika zostają także zarejestrowane różne kody błędów dotyczącego zmiennych faz rozrządu. Może również zostać zgłoszona nierówna praca silnika na biegu jałowym i problemy z przyspieszaniem. Przed wymianą nastawnika należy przeprowadzić następujące kontrole.

1. Wyłączyć zapłon.

2. Wyciągnąć wtyczkę z nastawnika.

3. Zmierzyć opór między obiema końcówkami stykowymi. W temperaturze 20°C zmierzone wartości muszą być następujące.

· Nastawnik Siemens 6,8-8,0 omów

· Nastawnik Denso 6,9-7,9 omów

· Nastawnik Delphi 6,7-7,7 omów

4. Jeżeli wartości pomiarów są nieprawidłowe, należy wymienić nastawnik. Jeżeli wartości są prawidłowe, zdemontować nastawnik wałka rozrządu i sprawdzić pod kątem uszkodzeń mechanicznych. Czasami może się zdarzać, że w nastawniku gromadzą się opiłki metalu i uniemożliwia to przestawianie (patrz rys.). W takiej sytuacji należy np. przedmuchać nastawnik sprężonym powietrzem.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.