BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Ukazujący się co dwa tygodnie bezpłatny biuletyn HELLA zawiera informacje o nowościach z HELLA TECH WORLD

Aktualności!
Pokaż pozostałe informacje o naszym biuletynie Ukryj pozostałe informacje o naszym biuletynie
 

Ukazujący się co dwa tygodnie bezpłatny biuletyn HELLA zawiera informacje o nowościach z HELLA TECH WORLD – na przykład:

  • Nowe wskazówki dotyczące napraw konkretnych pojazdów
  • Informacje techniczne – od wiedzy podstawowej aż po porady diagnostyczne
  • Nowe produkty
  • Ważne dla warsztatów akcje marketingowe i loterie

Wystarczy tylko podać swój adres e-mail. Jeżeli chcesz zrezygnować z abonowania biuletynu informacyjnego, kliknij tutaj.

Ford Focus C-Max - Ubytek czynnika chłodniczego | BEHR HELLA

Ford

Focus C-Max

Rok produkcji: 2003 - 2008

Silnik: 1,8 + 2,0 Duratec-HE

Ubytek czynnika chłodniczego

W przypadku ww. pojazdów może dochodzić do ubytku czynnika chłodniczego, spowodowanego przez pęknięte lub zerwane przewody systemu klimatyzacji.

Jeżeli w trakcie przeglądu klimatyzacji zostanie stwierdzony ubytek znacznej ilości czynnika chłodniczego, należy przeprowadzić dokładną kontrolę wzrokową przewodów systemu klimatyzacji i ich elementów mocujących. Drgania i wibracje mogą powodować pękanie elementów mocujących lub samych przewodów. Może ponadto dochodzić do rozszczelnienia połączeń przewodów.

W razie wymiany przewodów należy zapewnić ich beznaprężeniowe i zabezpieczone przed wibracjami ułożenie.

Uszkodzone elementy mocujące należy wymienić razem z przewodami.Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.