Fiat Grande Punto – Silnik nie uruchamia się, zestaw wskaźników nie działa

Karta katalogowa
ProducentFiat
ModelGrande Punto (199)
Rok produkcji2005 – 2012
ObjawySilnik nie uruchamia się, zestaw wskaźników nie działa

Ważna zasada bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Uwaga: Sprawdzić połączenie z masą

Jeżeli po włączeniu zapłonu silnik nie uruchamia się i/lub nie działa zestaw wskaźników, przyczyną może być uszkodzone połączenie z masą w komorze silnika. Aby temu zaradzić, należy sprawdzić połączenie z masą z akumulatora do nadwozia, a także połączenie z nadwozia do skrzyni biegów/silnika (patrz zdjęcie). W tym celu należy poluzować połączenia i dokładnie obejrzeć zarówno kable, jak i powierzchnie styków.

WSKAZÓWKA

W razie potrzeby należy wymienić kable uziemiające, oczyścić powierzchnie styków i zabezpieczyć je przed korozją.


TO TEŻ MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.