Fiat Grande Punto - Rozrusznik nie działa | HELLA

Fiat

Grande Punto (199)

Silnik: 1,2 i (48 KW)

Rozrusznik nie działa

Silnik nie uruchamia się

W wymienionych pojazdach uszkodzenie przekaźnika rozrusznika może spowodować, że silnik nie będzie obracać się lub zaskakiwać.

Przekaźnik, który odpowiada za wysterowanie rozrusznika, może się tymczasowo „zawiesić”. Z tego powodu rozrusznik nie zostaje wysterowany.

W związku z tym w pamięci błędów zostaje często zarejestrowany kod błędu P0657 (napięcie akumulatora przed/za przekaźnikiem głównym; błąd zasilania napięciowego).

W celu rozwiązania problemu należy sprawdzić bezpiecznik (30A) i przekaźnik służący do wysterowania rozrusznika, w razie potrzeby wymienić. Bezpiecznik i przekaźnik znajdują się w skrzynce bezpiecznikowej komory silnika.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.