Dacia Sandero - Awaria lampki ostrzegawczej układu ABS | HELLA

Dacia

Sandero

Rok produkcji: maj 2008 - listopad 2008

Awaria lampki ostrzegawczej układu ABS

W wymienionych samochodach może wystąpić awaria lampki ostrzegawczej układu ABS.

Zakłócenie w przyrządzie wielofunkcyjnym może spowodować, że usterka w układzie ABS nie będzie sygnalizowana. Lampka kontrolna układu ABS nie zostaje włączona również podczas autotestu po włączeniu zapłonu (patrz rysunek).

Ta usterka może dotyczyć pojazdów wyprodukowanych między 26.5.2008 a 12.11.2008.

Problem jest już znany producentowi pojazdów. Pojazdy są sprawdzane w ramach akcji serwisowej, podczas której w razie potrzeby zostają wymienione przyrządy wielofunkcyjne.

Należy mieć świadomość, że z różnych względów sprawdzenie lub naprawienie wszystkich pojazdów było niemożliwe. Uwzględnić te informacje w związku z pracami obsługowymi na wymienionych modelach pojazdów.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.