Citroen C4 - Światła zakrętowe nie działają | HELLA

Citroen

C4

Wszystkie modele z reflektorami ksenonowymi

Data produkcji: do 10.2006

Światła zakrętowe nie działają

Jeżeli klient zgłosi opisany błąd, może to oznaczać problem z tylnym czujnikiem osi regulacji poziomu. Z reguły na wyświetlaczu pojawia się także komunikat o błędzie. Komunikat dotyczy nieprawidłowego działania reflektorów zakrętowych. Nie należy zwracać uwagi na ten komunikat. Przy wystąpieniu usterki w systemie reflektorów AFS (Advanced Frontlight Systems) z reguły zostają wyłączone wszystkie funkcje oświetleniowe AFS, takie jak dynamiczne światła zakrętowe, statyczne światła zakrętowe, światła do jazdy po autostradzie itp. Dzieje się tak również wtedy, gdy wystąpi usterka regulacji poziomu. W takim przypadku należy sprawdzić i w razie potrzeby wymienić tylny czujnik osi. Często przyczyną awarii czujnika jest korozja spowodowana przez wodę, która przedostała się do środka.

Uwaga!

Po naprawie w sterowniku należy zapisać nowe ustawienie regulacji czujnika. Należy przy tym uwzględnić wskazówki producenta pojazdu.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.